W Zoo Opiekun Opowiada

zoo opiekun opowiada

W każdy weekend i każde święto, począwszy od soboty 13. kwietnia, opiekunowie zwierząt we wrocławskim ZOO będą opowiadać o swojej pracy i  podopiecznych.

Zwiedzający, którzy będą chcieli poznać sekrety swoich ulubionych mieszkańców zoologu, usłyszą wiele interesujących opowieści w wyznaczonym miejscu i czasie. Jeśli to nie zaspokoi ich ciekawości, pielęgniarze z chęcią  odpowiedzą na każde pytanie.

Pracownicy ogrodu zaplanowali 6 spotkań w ciągu dnia. O godzinie 10:30 w pawilonie Terrarium, koło wybiegu krokodyli nilowych, będzie można dowiedzieć się kim jest U-bot, dlaczego krokodyle płaczą oraz innych ciekawostek o gadach i płazach.

A dalej program Opiekun Opowiada wygląda następująco:

11:30 – Nosorożce – Opiekunowie Taruna i Manasa przybliżą wszystkim historię naszych „pancernych gigantów”.

13:30 – Zwierzęta kopytne – Każdy kto interesuje się tą grupą, będzie mógł „zamęczyć” ich opiekuna pytaniami przy wybiegu kucy na Ranczu Koniowatych.

14:00 – Małpy człekokształtne – O naszych najbliższych krewnych, czyli szympansach na tarasie pawilonu małp człekokształtnych będą opowiadać osoby pracujące z tymi niesamowitymi zwierzętami.

14:30 – Madagaskar – Podczas spotkania odkryte zostaną tajemnice gatunków Czerwonej Wyspy. Kolekcja zwierząt z Madagaskaru jest we wrocławskim ZOO najbogatszą w Polsce.

14:30 – Małpiarnia. – W otoczeniu istnej dżungli zwiedzający poznają gatunki małp z najdalszych zakątków świata. Dowiedzą się czy hodowla i żywienie to duże wyzwanie oraz jak śmieszne mogą być codzienne sytuacje w jakich znajdują się pracownicy ogrodu.

Opiekun Opowiada zaplanowane jest zarówno na dni słoneczne jak i deszczowe. W razie niepogody spotkania, które powinny odbywać się na świeżym powietrzu, przeniesione zostaną do wnętrza pawilonów.

Miłośników zwierząt, przyrody oraz wszystkich chętnych ogród zaprasza na te dzikie opowieści. Będzie wtedy można usłyszeć miłe lub czasem mrożące krew w żyłach historie z życia ZOO.

Szczegółów można szukać na stronie: www.zoo.wroclaw.pl lub na terenie ogrodu. W miejscu spotkania z opiekunem pojawią się tabliczki informacyjne z dokładnymi godzinami.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x