Studenci szukają stancji

Dostałeś się na studia w stolicy Dolnego Śląska i rozglądasz się za lokum? Wrocławskie akademiki mają ponad 9 tys. miejsc. Miesięczna opłata wynosi tam od 255 do 550 zł.

Każda z dużych wrocławskich uczelni dysponuje akademikami. Żeby dostać tam miejsce, trzeba zalogować się na ich stronach internetowych i tam złożyć wniosek.

To już ostatni dzwonek dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego – czas na zalogowanie się na: www.rejestracja.ds.uni.wroc.pl mają do najbliższego piątku.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Wrocławskiej podania można składać do połowy sierpnia (na ich stronach internetowych).

Cztery największe uczelnie przygotowały w akademikach ponad 9 tys. miejsc. O pokój starać się może każdy. Największe szanse mają ci, którzy są w trudnej sytuacji materialnej lub którym dojazd mógłby poważnie utrudnić naukę. Opłata wynosi od 255 do 550 zł miesięcznie. Różnica wynika ze standardu. Poza tym im więcej osób w pokoju, tym mniejsza opłata.

Według naszych obliczeń na akademik może liczyć co piąty student studiów dziennych. Ci, dla których miejsc tam zabraknie, muszą wynająć mieszkanie.

– Najlepiej zrobić to teraz – radzi Marcin Szewczyk, szef dlaStudenta.pl, portalu, na którym znajduje się najpopularniejszy bank stancji we Wrocławiu.

– Teraz za dwupokojowe mieszkanie trzeba zapłacić ok. 1300 zł. Ale już w sierpniu cena będzie wyższa o 200-300 zł.

Małgorzata Kaczmar

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x