Studenci się remontują

Remonty kapitalne i malowanie w Tekach Politechniki, a w Kredce instalacja od dawna potrzebnych nowych wind. Uczelnie korzystają z wakacji i odnawiają domy studenckie

Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta

Studenckie osiedle Wittigowo.
Najdłużej potrwa remont kapitalny T-15, czyli jednego z tzw. Teków na studenckim osiedlu Wittigowo na Biskupinie. Około 600 studentów musi się z niego wyprowadzić na ponad rok. W tym czasie wymieniona zostanie instalacja wodna i kanalizacyjna, zamontowane zostaną nowe systemy ogrzewania i wentylacji. W planach jest przebudowa łazienek i toalet, w pokojach i na korytarzach będą nowe płytki. Ostatnim etapem będzie malowanie wszystkich pomieszczeń oraz meblowanie pokojów.

– Remont T-15 będzie kosztował około sześciu milionów złotych – mówi Joanna Pająk z Politechniki Wrocławskiej. W pozostałych Tekach także będą pracowały ekipy remontowe. W T-16 położą nową instalację elektryczną, a pokoje zostaną wymalowane. Natomiast w T-17 zaplanowano wymianę wykładziny podłogowej, remont pralni i suszarni oraz windy. W sumie na modernizację w domach studenckich uczelnia wyda blisko dziewięć milionów złotych.

Źródło: Gazeta Wrocław – Tomasz Wysocki

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x