Sąd umorzył sprawę wypadku rowerów koło Hali Stulecia

wypadek rowerów przy Hali Ludowej

wypadek rowerów przy Hali LudowejW poniedziałek 17 października wrocławski sąd warunkowo umorzył na rok sprawę Anny M., rowerzystki oskarżonej o spowodowanie wypadku na ścieżce rowerowej koło Hali Stulecia. W wyniku zderzenia z inną rowerzystką, ta druga złamała rękę.

Wniosek o umorzenie sprawy złożył obrońca Anny M. – Moglibyśmy walczyć o uniewinnienie mojej klientki, gdyż uważamy, że do zderzenia doszło nie z jej winy, tylko z powodu źle zaprojektowanej ścieżki rowerowej – tłumaczy mecenas Marcin Krakowski. – Złożyliśmy wniosek o umorzenie, aby po prostu sprawę szybciej zakończyć.

26 maja Anna M., 23-letnia studentka uniwersytetu, jechała od strony mostu Zwierzynieckiego w kierunku Sępolna. O trzy lata od niej starsza Ewa Z., doktorantka na UWr, podążała w przeciwnym kierunku. Obie panie były trzeźwe i miały sprawne rowery. Zderzyły się w miejscu, gdzie ścieżka dla rowerów ostro zakręca, aby ominąć przystanek. Na zakręcie rośnie drzewo. – Z powodu tego drzewa na pewno nie jechałam tuż przy prawej krawędzi ścieżki – zeznała uczciwie poszkodowana. – Pamiętam tylko, że mijał mnie ktoś na rowerze. Gdy ocknęłam się, obydwie leżałyśmy na ziemi, a nasze rowery na ścieżce. Tamta dziewczyna podniosła się i usiłowała się dodzwonić na pogotowie.

Akurat ul. Mickiewicza przejeżdżał policyjny radiowóz. Policjanci wezwali karetkę. Obydwie panie przewieziono do szpitala.

Biegły Henryk Bartosz stwierdził, że Ewa Z. jechała z prędkością 9 km/godz, natomiast Anna M. jechała 18 km/godz. i było to zdecydowanie zbyt szybko w stosunku do sytuacji drogowej, w jakiej się znalazła. Poza tym Anna M. niewystarczająco uważnie obserwowała, co się dzieje przed nią. Na podstawie jego opinii prokurator oskarżył Annę M. o spowodowanie wypadku, choć nawet Ewa Z. stwierdziła, że nie ma do niej żalu i nie chce, aby ją karano.

Źródło: GazetaWyborcza

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x