Przystań Zwierzyniecka odzyska blask

Przystań Zwierzyniecka

Przystań Zwierzyniecka

Przystań dla statków wycieczkowych przy moście Zwierzynieckim, kursujących po Odrze zostanie wyremontowana za kwotę ok. 100 tys. zł. Firma „Żegluga Pasażerska”, która wynajmuje przystań chce w jeszcze w tym roku odnowić budynek a w jego środku uruchomić kawiarnię lub pizzerie.

Budynek ma zostać odrestaurowany, wyremontowana zostanie elewacja, wymieniona instalacja elektryczna oraz usprawniona instalacja grzewcza. W planie jest również przygotowanie na dachu oszklonego tarasu widokowego.

Wszystkie zmiany pozwolą mieszkańcom odwiedzać Przystań Zwierzyniecką przez cały rok. Prace mają ruszyć w tym roku, pod koniec sezonu letniego.

To już kolejna odsłona zmian terenów przy moście Zwierzynieckim, od maja 2010 roku w okresie letnim koło przystani tworzona jest sztuczna plaża. Wrocławianie mogą wtedy wypić drinka na najprawdziwszej plaży nad… Odrą. Tuż przy przystani Zwierzynieckiej znajduje się wypożyczalnia kajaków. Być może wszystkie te zmiany mają związek z przygotowaniami terenów Hali Stulecia do bycia jednym z 3 centrów Wrocławia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x