Przyglądajmy się zwierzętom …

Mieszkańcy wrocławskiego ZOO radzą jak przetrwać upały.

Kotiki praktycznie nie wyściubiają nosa z wody, niedźwiedzie, co jakiś czas wchodzą do basenu, aby się ochłodzić. Słonice też codziennie zażywają kąpieli, tuż koło hipopotamów, które ponad wodę wystawiają tylko oczy, uszy i nozdrza. Większość zwierząt wie, że podobne upały, jakie nawiedziły nasz kraj najlepiej spędzić w wodzie lub przy wodzie.

Obserwując zwierzęta stwierdziliśmy, że warto skorzystać z ich mądrości. Od piątku 9-tego lipca w ogrodzie będzie można wykąpać się w basenie przygotowanym specjalnie dla zwiedzających oraz skropić się wodą ze spryskiwaczy – mówi Radosław Ratajszczak prezes ZOO.

Basen stanie na placu przy Dziecińcu Zwierzęcym, ulubionym miejscu najmłodszych ogrodowych gości. Będzie on przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży do 14 roku życia. Dorośli będą mogli ochłodzić się pod spryskiwaczami. Umieszczone zostaną one przy bramie głównej oraz po drugiej stronie wybiegu Afrykanum, w okolicach rzeźby źrebaka. Planując wizytę w zoologu warto, więc zabrać ze sobą kostium i ręcznik:)

Już nikt nie będzie zazdrosnym okiem patrzył na pływające uchatki – dodaje Ratajszczak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x