Ostrzeżenie !!!

Uwaga! Upały!

W najbliższych dniach nadal prognozowane są upały. Wiele osób szuka ochłody nad wodą nie zawsze w miejscach bezpiecznych. Pamiętajmy, aby nie ryzykować kąpieli w miejscach, których nie znamy, rzekach, tkw. dzikich kąpieliskach, czy innych zbiornikach wodnych, które nie są do tego przeznaczone. Warto zadbać o bezpieczeństwo dzieci, aby kąpały się w miejscach strzeżonych przez ratowników. Zapamiętajmy numer ratunkowy nad wodą 601 100 100.

Na podstawie ostrzeżenia BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu, na obszarze miasta i województwa dolnośląskiego przewiduje się od godz. 20.00 dnia 11.07.2010 – do godz 21.00 dnia 15.07.2010r. wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 31-34 Co. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18 do 21 st. C.

W związku z powyższym zaleca się szczególnie osobom starszym spożywanie większej ilości płynów oraz niewychodzenie z pomieszczeń bez nakrycia głowy, ponieważ utrzymująca się wysoka temperatura może powodować:

  • nasilenie chorób meteotropowych (objawy meteotropowe to zarówno gorsze samopoczucie i obniżona sprawność, jak i różnego rodzaju bóle np. głowy.)
  • wystąpienie chorób układu krążenia.
Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x