Przydomowe ogródki

Zarząd Zasobu Komunalnego dzierżawi ponad 1600 terenów przeznaczonych na tak zwane przydomowe ogródki i systematycznie zawiera umowy na kolejne.

Starania o pozyskanie takiego terenu trzeba zacząć od wytypowania gruntu. Chętni do dzierżawy robią to sami. W tym celu nie trzeba mieć dostępu do urzędowych dokumentów. Jeśli typujemy teren doskonałą wskazówką jest sąsiedztwo już istniejących ogródków, które może świadczyć o tym, że ZZK wydzierżawi kolejne, okoliczne tereny.

Odręcznie napisany wniosek o dzierżawę terenu pod ogródek należy złożyć w odpowiednim Biurze Obsługi Klienta (podpowiedzią mogą być mapki umieszczone na stronie internetowej ZZK, wskazujące, który teren podlega pod które BOK).
Urzędnicy rozpatrując wniosek sprawdzą, czy dany teren nadaje się pod ogródek. Zweryfikują, czy w ogóle należy on do gminy, jakie są w stosunku do niego plany, czy z uwagi na okolicznych mieszkańców nie powinien on pozostać terenem ogólnodostępnym. Każdy teren traktowany jest indywidualnie, bo na decyzję urzędników wpływ może mieć szereg okoliczności.

Umowę zawiera się na trzy lata. Dzierżawca zobowiązuje się w niej m.in. do wykorzystywania gruntu zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli na ogród warzywno-kwiatowy. Na takiej działce nie wolno na przykład wybudować garażu, czy korzystać z niej jak z miejsca postojowego. Umowa obliguje też dzierżawcę do właściwej uprawy gruntu, pielęgnacji roślin, utrzymywania porządku na terenie ogródka. W razie nieprzestrzegania zapisów umowy, ZZK może ją wypowiedzieć i nakazać dzierżawcy wydanie terenu.
Roczna opłata za dzierżawę ogródka o powierzchni do 350 m2 jest stała i wynosi 35 zł netto, czyli 42.70 zł brutto rocznie.{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x