Przeprowadzka do Wrocławia? Dlaczego warto?

Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, liczy bowiem ponad 600 tys. mieszkańców. Jednocześnie jest to jedna z najciekawszych miejscowości w kraju, wciąż przyciągająca turystów, jak i nowych mieszkańców. Również na arenie międzynarodowej Wrocław coraz częściej jest doceniany, czego dowodem jest obecność na wysokich pozycjach w różnorodnych rankingach atrakcyjności miast.


Praca w każdej branży

Żadne miasto nie przyciągnie nowych mieszkańców bez szerokiego rynku pracy. We Wrocławiu całe szczęście nie ma z tym problemu. W mieście pod dostatkiem jest pracy dla ludzi z różnorakich branż. Stale powstają nowe firmy, a istniejące już przedsiębiorstwa tworzą sobie siedziby we Wrocławiu dając pracę setkom ludzi.

Wrocław przede wszystkim staje się jednym z najważniejszych centrów biznesowych w kraju. Duże zachodnie firmy coraz chętniej stawiają tutaj swoje biurowce, tworząc jednocześnie wiele nowych miejsc pracy. Generalnie, Polscy specjaliści są na świecie wysoko cenieni, stąd tez Polska jest atrakcyjną lokalizacją dla firm mających siedziby na zachodzie. Poza tym, w Polsce ceny i wynagrodzenia wciąż są zdecydowanie niższe niż w Wielkiej Brytanii czy też we Francji, przez co firmy z tych krajów znajdują oszczędności w zlecaniu pracy Polakom. Ci ostatni są jednak zadowoleni, bo mimo zarobków niższych od obywateli państw zachodnich, zarabiają dużo jak na nasze warunki. Dotychczas jednak centrami finansowym w kraju były Warszawa i Kraków. Od kilku lat Wrocław może już jednak z nimi śmiało konkurować. Co więcej, pod tym względem Wrocław zdaje się rozwijać zdecydowanie szybciej niż dwa pozostałe, wymienione miasta.

Wrocław posiada także ofertę pracy dla artystów różnych specjalności. Zatrudnienie znajdzie tu muzyk, grając w jednej z wielu sal koncertowych, czy też aktor, mający możliwość pracy w którymś z teatrów. Poza tym, w mieście regularnie organizowane są specjalne wydarzenia kulturalne, przy organizacji których pracę znajduje mnóstwo osób.

Rozrywka na najwyższym poziomie

Wrocław jest miastem, w którym nigdy nie jest nudno. Zarządcy miasta przykładają szczególną uwagę do rozwoju infrastruktury kulturalnej i organizacji wydarzeń artystycznych. Nie tylko stwarza to nowe miejsca pracy, ale również przyciąga do Wrocławia ciekawych ludzi, którzy wiedzą, że zawsze znajdą tu interesującą rozrywkę. Oferta kulturalna miasta jest atrakcyjna, czego dowodem było ustanowienie Wrocławia Europejską Stolicą Kultury 2016.

Z pewnością, w tym miejscu należy wspomnieć o festiwalach regularnie organizowanych we Wrocławiu. Przede wszystkim, każdego roku w czasie wakacji do miasta zjeżdżają najważniejsi ludzie kina, aby zaznaczyć swoją obecność na festiwalu filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty. Dla mieszkańców miasta wydarzenie to jest doskonałą okazją do spotkania ciekawych osobistości oraz zobaczenia przedpremierowo przyszłych hitów kinowych. We Wrocławiu znajdzie się również coś dla melomanów. To przecież właśnie w tym mieście, każdego roku, od ponad 50 lat odbywa się słynny już Jazz nad Odrą. Ponadto, przez cały rok spektakle muzyczne bawią oczy i uszy Wrocławian w znanym teatrze Capitol.

Jednak Wrocław to nie tylko rozrywka artystyczna. Centrum miasta pełne jest również pubów, klubów i restauracji. Zabawa trwa w nich często do białego rana. Większość z nich znajduje się w centrum, a im bliżej do rynku, tym więcej lokali i droższe ceny w menu. Warto podkreślić, że pomimo dużego ruchu, w mieście tętniącym życiem właściwie przez całą dobę, mieszkańcy nie narzekają na brak spokoju. Centrum rozrywkowe jest bowiem oddalone od osiedli mieszkalnych i nie zakłóca życia Wrocławian.

Wygoda poruszania się po mieście

Wrocław spokojnie mógłby być nazywany jednym z najbardziej ekologicznych miast w Polsce. Z reguły w dużych miastach istnieje problem zanieczyszczenia powietrza, spowodowanego wzmożonym ruchem ulicznym. Jednakże, we Wrocławiu problem ten jest mniejszy niż w innych miastach, między innymi z powodu trwającej od lat promocji poruszania się po mieście rowerami. Stale powstają nowe ścieżki dla rowerzystów, gwarantujące wygodną i bezpieczną jazdę na dwóch kółkach. Poza tym, nie jest nawet konieczne posiadanie własnego roweru, gdyż miasto oferuje wynajem blisko 800 pojazdów. Nic więc dziwnego, że cyklistów wciąż przybywa.

Ruch samochodowy również nie wygląda najgorzej. Pomimo znacznego natężenia ruchu w godzinach szczytu, korki są tu dokuczliwe tylko w niektórych rejonach miasta. Oczywiście, czasami pojawiają się okresy gdy ciężko przejechać przez miasto, ale ich uniknięcie w tak dużej metropolii jest niemożliwe. Jeszcze wygodniejsza jest natomiast podróż transportem publicznym. Tramwaje i autobusy w krótkim czasie dojeżdżają nawet do najdalej położonych dzielnic miasta. Dobrze rozwinięta jest również nocna sieć komunikacji. Jest to ważne ze względu na bogatą ofertę rozrywkową centrum Wrocławia.

Dostępność atrakcyjnych mieszkań

Decyzja o przeprowadzce do Wrocławia implikuje konieczność kupna lub wynajmu mieszkania. Z tym nie ma jednak we Wrocławiu problemu. Oferta deweloperów stale rośnie ze względu na wzrost zainteresowania Wrocławiem. Z tego samego względu coraz wyższe są również ceny mieszkań, dlatego warto decydować się na kupno jak najszybciej, póki stawki są jeszcze niższe niż w Warszawie i kilku innych dużych polskich miastach. Mieszkania możemy kupić zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym. Bogata oferta mieszkaniowa działających w mieście deweloperów zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Jedną z najstarszych firm budowlanych z tej branży jest bez wątpienia Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o. W ofercie firmy znajdziemy atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w licznych inwestycjach mieszkaniowych ulokowanych na terenie całego Wrocławia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x