[Zdjęcia] Problemy parkingowe przy kompleksie AWF

Budynek P-5 na terenie stadionu Olimpisjkiego

W połowie czerwca odbylo się uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-dydaktycznego Akademi Wychowania Fizycznego. Na Polach Marsowych powstały boiska do piłki nożnej (sztuczne oraz z naturalną nawieżchnią), koszykówki i siatkówki. W dni powszednie tereny sportowe użytkowane są przez studentów AWFu, natomiast w weekendy organizowane są różne imprezy oraz szkółki sportowe. Wraz z uruchomieniem nowego kompleksu powstał jednak problem, ponieważ wielu kierowców ma kłopoty z zaparkowaniem samochodu przy budynku AWF. Jak informuje pan Andzrzej, który zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w tej sprawie, pomiędzy murem a torami tramwajowymi, tworzy się dziki parking. Dzieje się tak, ponieważ nie można dostać się pod sam budynek. Strażnik obiektu otrzymał polecenie wpuszczania na parking jedynie pracowników uczelni.

Przy projektowaniu każdej inwestycji tego typu w planach powinna zostać ujęta odpowiednia liczba miejsc parkingowych, nie tylko dla pracowników, ale równiez dla pozostalych ludzi korzystających z obiektu. Najwyraźniej w przypadku tej inwestycji, tak się nie stało.

Rozmawialiśmy z administratorem kompleksu naukowo-dydaktycznego na terenie pól Marsowych Stadiony Olimpijskiego, panem dr Jarosławem Nosalem, który udzielił nam kilku ważnych informacji związanych z miejscami parkigowymi dla uczestników sobotnio-niedzielnych imprez. Wydzielony teren przy budynku P-5 posiada 50 miejsc parkingowych dla pracowników dydaktyczno-naukowych, który również weekendy jest zarezerwowany dla pracowników studiów zaocznych. Organizator imprezy negocjując umowę powinien zgłosić chęć wynajęcia dla uczestników również terenu parkingu, jeżeli tego nie robi, powinien poinformować o możliwości parkowania na terenie Stadionu Olimpijskiego. Koszt wjazdu na teren Akademii Wychowania Fizycznego wynosi 2 zł, większość rodziców nie godzi się z opłatą i parkuje w bocznych uliczkach osiedlowych – utrudniając w ten sposób życie mieszkańcom ul. Jezierskiego i Głowackiego. Najbliższy bezpłatny parking znajduje się kawałek dalej przy ul. Mickiewicza w stronę ul. Kopernika.

Władze AWFu w najbliższym czasie mają przygotować oficjalne pismo w tej sprawie. Na pewno zamieścimy je dla państwa na łamach naszego portalu.

{joomplu:682}{joomplu:681}{joomplu:680}{joomplu:679}{joomplu:678}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x