Poznaj historię w Hali Stulecia

Centrum poznawcze w Hali Stulecia

Już dzisiaj (tj. 17 lutego) o godzinie 20 zostanie otwarta stała, multimedialna wystawa poświęcona historii „Centrum Poznawcze w Hali Stulecia„. Przez całą noc odwiedzający, będą mogli zobaczyć wyremontowane wnętrze jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów we Wrocławiu, oraz zobaczyć ekscytujący pokaz video-mappingu pod kopułą. Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakich mogą się spodziewać dzisiejsi goście, specjalnie na inaugurację został zorganizowany koncert z cyklu „Męska Muzyka”, na którym zagrają Lech Janerka, Voo Voo,Lao Che oraz specjalnie tego wieczoru duet Wojciech Waglewski/Lech Janerka.

Centrum Poznawcze to najnowocześniejsza wrocławska propozycja, która będzie czynna niezależnie od wydarzeń i targów organizowanych w Hali Stulecia. Centrum składa się z czterech sal – Visitor’s center, Pokoju Historycznego, Pokoju Edukacyjno-poznawczego i Galerii. Całość tworzy powiązaną ścieżkę historyczną prezentującą całościowo architektoniczne i historyczne dzieje Hali Stulecia, Wrocławia, regionu i innych obiektów z listy UNESCO.

Do stworzenia ekspozycji wykorzystano 35 monitorów dotykowych, 40 monitorów LCD, a scenografia nawiązuje do architektury modernizmu. Centrum Poznawcze przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, dla niewidomych przygotowano czytniki Braille’a oraz audioprzewodniki. Zwiedzanie odbywać się będzie w trzech językach – po polsku, angielsku i niemiecku.

Centrum będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9-18, w soboty i niedziele w godz. 11-19. Bilety normalne 12 zł, ulgowe 9 zł, grupowe 8 zł, rodzinne 30 zł (dwa plus dwa)

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x