Co słychać w sprawie WUWA ?

Wuwa z lotu ptaka

Wuwa z lotu ptaka

Wystawa „WUWA Mieszkanie i Miejsce Pracy” posiada 32 obiekty wpisane do rejestru zabytków miasta Wrocławia. Rada Miejska uchwałą nr IX/163/11 z 19 maja 2011r. postanowiła: „udzielać dotacji celowych podmiotom posiadającym tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku znajdującym się na terenie wystawy WUWA”. Oprócz w/w inwestycji U.M. Wrocławia równolegle zamierza realizować projekt p.n.: Zagospodarowanie przestrzeni publicznych obszaru WUWA, który skoncentruje się głównie na poprawie stanu chodników, oświetlenia i zieleni na terenie wystawy WUWA, oraz organizacji ruchu turystycznego dla zwiedzających wystawę.

Wnioski na dotację celową na odnawianie obiektów budowlanych WUWA złożył już m.in.: Uniwersytet Wrocławski – właściciel obiektu przy ul. Tramwajowej 2b, obecnie wykorzystywanego jako dom studencki Pancernik – ale dotacja nie została mu przyznana. O dotację zamierza się starać również Państwowa Inspekcja Pracy, która jest właścicielem byłego Domu dla Samotnych, obecnie Hotel Park Ośrodka Szkolenia PIP przy ul.Kopernika 9. Obiekt ten jest uważany za najlepiej zachowany w oryginale ze wszystkich obiektów WUWA, ale jako zabytkowy z ponad 80-letnią historią wymaga wielu inwestycji, również takich, które pozwolą przywrócić pierwotne funkcje i wygląd zgodne z założeniami projektanta – architekta Hansa Scharouna.

Wg nieoficjalnych informacji z U.M. Wrocławia zainteresowanie uzyskaniem dotacji przez właścicieli prywatnych obiektów z obszaru  Werkbundu WUWA jest małe, może ze względu na konieczność pokrycia przez nich 30% kosztów robót , pozostałe 70% pokrywa dotacja miejska. W obecnej formie uchwała R.M. nie określa terminu do kiedy można starać się o środki miejskie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x