Partnerstwo Lokalne

Pomoc w ramach Lokalnego Partnerstwa

Jak skutecznie pomagać osobom potrzebującym wsparcia, co zrobić aby oferowana pomoc docierała do najbardziej potrzebujących. O tym i wielu innych ważnych dla mieszkańców sprawach rozmawiali policjanci KP Śródmieście z przedstawicielami środowisk lokalnych.

Cel takich spotkań to budowanie partnerstwa lokalnego na rzecz mieszkańców dzielnic Plac Grunwaldzki, Sępolno, Biskupin oraz partnerstwa na rzecz rozwoju współpracy podmiotów środowiska lokalnego.

Podczas spotkania skoncentrowano się na przeanalizowaniu bazy zasobów którymi dysponują reprezentowane przez uczestników spotkania instytucje, wymianie doświadczeń i prezentacji własnych mocnych stron i możliwości działania.

Taka wiedza w przyszłości pozwoli na szybką i sprawną reakcję na wyłonione na ostatnim spotkaniu obszary problemowe jak również pozwoli budować strategie działania adekwatnie do zdiagnozowanych potrzeb.

Spotkania tego typu mają niewątpliwie wpływ na poprawę przepływu informacji między podmiotami środowiska lokalnego a mieszkańcami co w konsekwencji prowadzi do szybkiego rozwiązywania problemów oraz poprawą bezpieczeństwa mieszkańców.

W debacie środowiskowej w ramach partnerstwa lokalnego uczestniczyli między innymi przedstawiciele:
Policji ze Śródmieścia, Straży Miejskiej, MOPS-u, Rad Osiedli, Zespołu Szkół nr 9, Gimnazjum nr 19, Fundacji Emsa i Sancta Familia oraz Radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Zaplanowano już kolejne spotkanie na dzień 10 maja, które tym razem odbędzie się w siedzibie Terenowego Zespołu Pracy Socjalnej nr 8 MOPS-u przy ul. Nowowiejskiej 29.
{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x