Parkowanie przy Hali Stulecia

Mapka parking hala Stulecia

W związku z rozpoczęciem budowy parkingu podziemnego przy Hali Stulecia informujemy, iż dotychczasowy parking z wjazdem od ul. Kopernika jest  nieczynny. Zalecamy parkowanie w miejscach do tego przeznaczonych wzdłuż ulic Wróblewskiego oraz Kopernika, jak również korzystanie z pobliskich parkingów przy ul. Mickiewicza i Wystawowej.

Za utrudnienia przepraszamy!

*BUDOWA PODZIEMNEGO PARKINGU PRZY HALI STULECIA – informacje

Historia miejsca

Na terenie działki, użytkowanej obecnie jako parking terenowy od ul. Kopernika, pierwotnie znajdował się tymczasowy pawilon Wystawy Budownictwa Ogrodowego, wybudowany w ramach Wystawy Stulecia. Budynek poza funkcją wystawienniczą służył także obsłudze zamiejscowych gości, pełniąc funkcję restauracyjną oraz informacyjną (w dzisiejszym rozumieniu punktu informacji turystycznej). Zamierzenia twórców Terenów Wystawowych, by zachować na stałe pierwotny układ zabudowy, nie udało się zrealizować. Pawilon rozebrano, a działka użytkowana jako ogród ozdobny, była wielokrotnie wykorzystywana jako miejsce dla tymczasowych pawilonów budowanych w celach targowo-wystawienniczych.

Przetarg

12.04.2011 – Ogłoszenie przetragu, które  ukazało się w Dzienniku Urzędowym UE oraz na stroniewww.halastulecia.pl Przedmiot zamówienia – udzielenie zamówienia publicznego w ramach koncesji na roboty budowlane „Budowa parkingu podziemnego wraz  z częścią naziemną w poziomie terenu i niezbędną infrastrukturą na terenie Zespołu Hali Stulecia we Wrocławiu”.

Przewidywany koszt inwestycji: 62 mln PLN

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x