Parking przy Hali w budowie

Ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego przy Hali Stulecia. Obiekt, według projektu architekt Marty Mnich, wykonuje warszawska firma Budimex.

Jako zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO kompleks Hali podlega szczególnej ochronie konserwatorskiej. Toteż nie wchodziło w grę postawienie tu kilkupiętrowego parkingu naziemnego.

Według informacji inwestora (Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o.) „Zabudowę na poziomie terenu ograniczy się do niezbędnego minimum, które stanowią: wyjścia z parkingu, pomieszczenia ochrony parkingu oraz zadaszenia nad wjazdem/wyjazdem z parkingu. Na poziomie pierwszej kondygnacji podziemnej zaprojektowano toalety ogólnodostępne według wymagań określonych dla ponad 1.000 osób. Proponowane rozwiązanie zapewnia parkowanie samochodów osobowych o łącznej ilości 770 miejsc postojowych rozmieszczonych równomiernie na trzech poziomach, podjazd z placem manewrowym 20 miejsc postojowych dla autokarów na obrzeżu parkingu, na poziomie terenu.

Przewiduje się wyposażenie obiektu we wszystkie niezbędne instalacje i urządzenia związane z funkcjonowaniem parkingu, budowę przyłączy i urządzeń infrastruktury technicznej, w tym przebudowę istniejących odcinków sieci kolidujących z planowanym parkingiem wraz z przebudową istniejącego układu drogowego w zakresie wynikającym z obsługi komunikacyjnej parkingu i dojazdu ze skrzyżowania ulic Zygmunta Wróblewskiego i Mikołaja Kopernika.”

Obecnie zrywa się powierzchnie asfaltowe i brukowane. Rozpoczęto prace ziemne.

Wycięto nieliczne i nieprzedstawiające większej wartości topole i brzozy na starym parkingu, natomiast w grabowych i lipowych szpalerach wokół budowy, a także na skraju Parku Szczytnickiego drzewa zostały starannie osłonięte deskami.

 

Termin zakończenia prac to styczeń 2014 roku

źródło: www.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x