Obwodnica śródmiejska

Pierwszego grudnia tego roku odbyło się w budynku Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul.Chełmońskiego spotkanie Rady Osiedla i jej gości z mieszkańcami Wielkiej Wyspy. Wśród gości przybyli m.in.: przedstawiciele Rady Miasta, kierownik projektu Mostu Wschodniego, przedstawiciel Wrocławskich Inwestycji i projektanta mostu, firmy Biprogeo. Goście poinformowali zebranych o losach budzącej wielkie emocje inwestycji a znajduje się ona obecnie na etapie pozyskiwania Decyzji Środowiskowej. Jej uzyskanie umożliwi wg planów inwestycyjnych wystąpienie w pierwszej połowie przyszłego roku o Decyzję o Zezwoleniu Na Realizację Inwestycji. W ocenie projektanta może to nastąpić w okolicach maja 2010r.

Budowa powinna rozpocząć się w latach 2012-13 i potrwa ok. 2,5 roku. Przedstawiciel Rady Miasta zapewnił, że most nie będzie płatny choć inwestycja będzie finansowana na zasadach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego czyli z zaangażowaniem środków finansowych prywatnego inwestora. Poinformowano również zebranych, że do końca 2011 roku powinna zostać zakończona Autostradowa Obwodnica Wrocławia i tym samym nie ma zagrożenia ruchem tranzytowym dla Wielkiej Wyspy.
W drugiej części spotkania, poświęconej na zadawanie pytań, rozgorzała dyskusja między zwolennikami i przeciwnikami inwestycji.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x