Nieuczciwy sprzedawca węgla

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 29-latka z Wałbrzycha, który oszukiwał ludzi obiecując im dostarczenie węgla. Pobierał zaliczki w wysokości kulkuset złotych. Niestety z umów się nie wywiązywał, a wrocławianie nie mieli ani pieniędzy, ani zamówionego opału. Za oszustwa grozi 8 lat więzienia.

29 – letni mieszkaniec Wałbrzycha przyjeżdżał do Wrocławia samochodem dostawczym na którym miał załadowany węgiel. Od zainteresowanych kupnem opału pobierał pieniądze.

Po otrzymaniu zaliczki znikał bez śladu. Swoich potencjalnych klientów oszukiwał, że jedzie tylko przeparkować auto, aby nie blokować ulicy.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci do chwili obecnej udowodnili mu 6 tego typu czynów.

29 – latkowi za oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. To zatrzymanie jest efektem dobrej współpracy Policji wrocławskiej z wałbrzyską.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy oszukanych w ten sposób nie było więcej.

W związku z tym policjanci proszą osoby pokrzywdzone, które wcześniej nie zgłaszały tego faktu o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Śródmieście pod nr tel. 71-340-37-69 i 71-340-41-20.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x