Nie będzie mostu Wschodniego!

Aleja Wielkiej Wyspy

Wschodnia końcówka Obwodnicy Śródmiejskiej, która ma połączyć ul. Armii Krajowej z Biskupinem będzie od tej pory nosić oficjalnie nazwę „Aleja Wielkiej Wyspy„. Taka zmiana spowodowana jest walką o inwestora, który ma wybudować mosty przez Odrę i Oławę na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego. To znaczy, że Urząd Miejski nie będzie inwestował w budowę własnych pieniędzy.

Miastu w obecnej chwili ciężko jest przy każdej negocjacji z potencjalnym inwestorem tłumaczyć, że most Wschodni to w rzeczywistości 2 mosty i trasa o długości 4 km. Dlatego m.in. zdecydowano się w urzędowych pismach używać nowej nazwy. To już kolejny krok urzędników magistratu w walce o powstanie 5 przeprawy z Wielkiej Wyspy. Pod koniec 2011 w głowach przedstawicieli miasta powstał pomysł by zamiast 2 pasów w jedną stronę kierowcy poruszali się jednym. Taki zabieg ma zmniejszyć koszt inwestycji o około 30%, a w konsekwencji więcej firm powinno być zainteresowanych uczestnictwem w nowym przetargu.

Miasto planuje na inwestycję Alei Wielkiej Wyspy wydać ok 400 mln. zł i zapowiada, że w 2015 roku trasa powinna być już gotowa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x