Kontrowersyjne rondo

Opinie mieszkańców Wielkiej Wyspy

Powstawanie ronda na skrzyżowaniu ulic Spóldzielcza, Dembowskiego, Monte Cassino i Bacciarellego, budzi wśród mieszkańców ogromne kontrowersje. W odpowiedzi na nasz wczorajszy apel dostaliśmy ponad 30 odpowiedzi e-mailowych od mieszkańców. Uważnie przeczytaliśmi wszystkie oraz wybraliśmy kilka ciekawszych.

Głos mieszkańców:

Łukasz: Uważam że budowa ronda w tym miejscu jest pomysłem dobrym, jednak wciąż miasto nie widzi głównego problemu ronda w tym miejscu – nikt nie zauważa jego istnienia i przejeżdża krzyżówkę w sposób normalny, nie bacząc na znaki. Przy takim rondzie, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo wypadku niż w wypadku normalnej krzyżówki. Aby rondo w tym miejscu miało sens, winno być z prawdziwego znaczenia, a nie tylko narysowane na jezdni. Wiadomą koniecznością w tym wypadku, była by kompletna przebudowa krzyżówki zabierając fragmenty chodników z każdej strony, by mógł przez takie rondo przejechać tabor MPK.

Urszula: Szanowni Państwo stara prawda mówi ile polaków tyle zdań ,Ci co się znają i Ci co pusto gadają zawsze muszą mieszać i tak oceniam te wszystkie negarywne opinie. Jestem kierowcą 39 lat, samochodem zjeżdziłam wiele setek kilometrów w róznych krajach i w Polsce. Nigdzie nie ma idealnych dróg i rozwiązań ale najważniejsze by było bezpiecznie dla przechodniów i kierowców A cóż bardziej jest bezpieczne jak RONDO !!, tylko głupiec może proponować równorżędne skrzyżowania ,na nich jest najwięcej wypadków.Dlatego cieszy mnie że w ogóle ktoś pomyślał o zajęciu się tym skrzyżowaniem. JESTEM ZA !!!!!!

Marek: tak, popieram pomysł powstania ronda w tym! być może są lepsze rozwiązania ale to będzie najbezpieczniejsze

Kasia: Witam, cieszę się, że mogę wyrazić swoją opinię na ten temat, choć nie wiem czy nie jest na nią za późno – przecież skrzyżowanie jest właśnie przebudowywane. W każdym razie uważam, że rondo w tym miejscu to nieporozumienie! Skrzyżowanie jest na nie po prostu za małe. Nie raz znalazłam się na nim w trudnej sytuacji właśnie ze względu na niedostateczną ilość miejsca. Równorzędne skrzyżowanie byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem.

Bartek: w sumie jestem za powstaniem ronda, ale mam nadzieję, że usprawni to ruch na tym skrzyżowaniu. Zobaczymy jak to będzie. Jednak trzeba pamiętać, że ul. Monte Casino oraz Spółdzielcza wymagają wymiany jezdni. Kostka brukowa to chyba pamięta czasy przedwojenne, a podczas deszczu powoduje ogromne zagrożenie.

CanoE: Wg mnie wystarczyłaby tam tylko wysepka. Rondo jest sporym utrudnieniem dla autobusów, które nie mogą wykręcić (w efekcie poprzednie rondo było właśnie przez autobusy całkowicie rozjeżdżone).

Marta: Tak naprawdę, rondo w tym miejscu to najgłupszy pomysł jaki może być. I tak się nikt do niego nie stosował, a tym bardziej kierowcy autobusów. Lepiej zrobić tak zwykłe skrzyżowanie równorzędne!

Otrzymaliśmy wiele opinii, w krótkich słowach. Rondo w tym miejscu jest niepotrzebne, dobry pomysł z tym rondem – opinii było wiele, jednak w niewielkiej ilości przeważały te przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x