Koniec targowiska na Bacciarellego? Nowy właściciel będzie budował nowy market?

Targowisko przy ul. Bacciarellego ma przestanie istnieć. Kupcy, właśnie dostali wypowiedzenia najmu powierzchni handlowych. Muszą się wyprowadzić do lutego 2017. Nowy właściciel nie zdradza jednak, co zrobi z terenem targowiska. Jak przekonuje przewodniczący zarządu pobliskiej Rady Osiedla, wszyscy są zaskoczeni tak nagłą decyzją. Zapowiada jednocześnie zbiórkę podpisów pod petycją w obronie targowiska.

Na osiedlowym targowisku przy ul. Bacciarellego jest 27 pawilonów. Mieszkańcy Bartoszowic, Biskupina i Sępolna mogą tam kupić warzywa, owoce, mięso, nabiał, czy artykuły chemiczne. Firma, która zarządza targowiskiem otrzymała wypowiedzenie od właściciela terenu – firmy Tal&Co. Kupcy muszą się wynieść do końca lutego 2017 roku. – Nie komentujemy na razie tej sprawy – tylko tyle mówi nam zarządca targowiska.

Jacek Przybyło, przewodniczący zarządu osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice potwierdza, że także rada osiedla wie już o likwidacji targowiska. – To bardo smutna dla nas wiadomość. Mamy nadzieję, że uda się jeszcze uratować targowisko, które cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców – mówi Jacek Przybyło. – Mamy nadzieję, że negocjacje pomogą – mówi Jacek Przybyło.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x