Kiedy rozbudowa Skłodowskiej-Curie?

Realizacja wartego 19,5 mln zł projektu rozbudowy ulicy na odcinku Skłodowskiej-Curie między Norwida a mostem Zwierzynieckim miała rozpocząć się w grudniu, tymczasem coraz częściej padają inne daty. Poprosiliśmy kierownika projektu ze spółki Wrocławskie Inwestycje o wyjaśnienie wątpliwości.

Kiedy rozpocznie się remont?

Wojciech Kaim, kierownik projektu: – Planujemy, że od 14 grudnia. Jednak wykonawca do tej pory nie dostarczył niezbędnej dokumentacji, chodzi zwłaszcza o programy dla sygnalizacji świetlnej, które trzeba dostosować do nowych warunków ruchu. To powoduje, że przywołana data staje pod znakiem zapytania.

Ale przecież tydzień później są już święta… Chyba bez sensu wtedy cokolwiek rozpoczynać?

– Też tak uważamy. Dlatego następny termin rozpoczęcia w uzgodnieniu z wykonawcą wyznaczyliśmy na 11 stycznia 2014 roku.

To prawie miesiąc różnicy. Czy to może mieć wpływ na termin ukończenia i czy w ogóle w styczniu jest odpowiednia pogoda do prowadzenia robót drogowych?

– Oczywiście to jest pewne opóźnienie, ale pozostaje jeszcze sporo czasu na jego nadrobienie. Ze względu na pogodę najlepiej byłoby rozpocząć remont w tym tygodniu, prognozy mówią o temperaturach dodatnich. Niemniej, pogoda, choć jest ważnym czynnikiem w budownictwie, to w tym przypadku ma znaczenie drugorzędne. Roboty drogowe prowadzone będą na końcu. Rozpoczynamy od rozbiórek i przebudowy najgłębiej położonych sieci. W obu wypadkach można zorganizować pracę nawet przy temperaturach ujemnych.

Jeśli mielibyśmy rozpoczynać teraz, to mieszkańcy wciąż nie znają objazdów. Kiedy możemy je poznać?

– Niezwłocznie po przedstawieniu przez wykonawcę zatwierdzonego projektu organizacji ruchu zastępczego. Wstępne założenia przewidują zamknięcie dla ruchu całego przeznaczonego do remontu odcinka ulicy. Objazd do pl. Grunwaldzkiego Wybrzeżem Wyspiańskiego i ulicami Smoluchowskiego, Norwida i Skłodowskiej-Curie. W przeciwnym kierunku Wybrzeżem Wyspiańskiego, które na odcinku Norwida-Smoluchowskiego będzie drogą jednokierunkową. Ważne jest jeszcze to, że z obszaru zawartego między ulicami Skłodowskiej-Curie, Wybrzeżem Pasteura i jezdnią placu Grunwaldzkiego wyjazd, także w lewo do centrum, ma być zorganizowany przez Wybrzeże Pasteura przy moście Szczytnickim. Decyzje o ostatecznym terminie i kształcie organizacji ruchu zapadną podczas spotkań, które mają się odbyć dzisiaj i jutro.

źródło: www.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x