Co z tymi śmieciami na Biskupinie?

śmieci

Niecałe dwa tygodnie temu, w odstępie dwóch dni, w obydwu największych wrocławskich dziennikach pojawiły się krytyczne artykuły dotyczące wywiązywania się spółki Ekosystem ze swych obowiązków. Obydwa dotyczyły Sępolna. I trzeba przyznać, że reakcja była bardzo szybka. Na Sępolnie pojawiły się długo wyczekiwane kontenery na odpady zielone w sprawie których Ekosystem nie mógł dogadać się z Albą, a wzajemny „ping-pong” paraliżował załatwienie sprawy. Bardzo sprawnie rozpatrzono też naszą prośbę o wystawienie kontenerów na odpady wielkogabarytowe (choć otrzymaliśmy już sygnały od mieszkańców, że z 9 wyznaczonych miejsc nie do wszystkich one dotarły). Dodając do tego niedawną wspólną akcję Rady Osiedla i firmy recyklingowej TKM skupioną na zbiórce elektrośmieci, można powiedzieć, że coś drgnęło. Przynajmniej na Sępolnie.

Co z Biskupinem? W poniedziałkowy poranek, ok. godz. 10 wybraliśmy się z obiektywem na krótki spacer. Plon wycieczki – w galerii poniżej. Wszystko w kwadracie: Braci Gierymskich – Rodakowskiego – Boznańskiej – Stanisławskiego. Z ulicą Kotsisa pośrodku. Widok – zgodnie z tym, co opowiadali okoliczni mieszkańcy – eufemistycznie mówiąc, mało przystawał do miana Europejskiej Stolicy Kultury. Co ciekawe, przy ul. Boznańskiej, w alejce, którą ze względu na dzikie wysypisko trudno już przejść, stoją naprzeciw siebie dwa rzędy kontenerów (zielone – na zmieszane odpady komunalne i kolorowe – na odpady sortowane), są one ewidentnie wywożone i opróżniane, jednak hałda śmieci wokół nich wciąż rośnie. Są tam też odpady zielone, gałęzie, jednak orkanem „Ksawery” trudno wszystko wyjaśnić.

Epilog? Zgłosiliśmy sprawę zaśmieconego Biskupina do ALBY, następnie do Ekosystemu, pisemny wniosek złożyliśmy zaś w siedzibie Straży Miejskiej (z posiadanej przez nas wiedzy wynika, że oprócz śmieci „miejscowych” zdarzają się też coraz częstsze wypadki podrzucania w ten rejon śmieci samochodami z innych miejsc). Straż Miejska zgłoszenie przyjęła, podobnie jak Ekosystem. Obiecano też wysłać ekipę sprzątającą. Oby!

źródło: rada osiedla

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x