Dojazd do Światowida – WBO projekt

Norblina do remontu

W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego wspieramy projekt 300, który dotyczy remontu prowadzącej do ośrodka Światowid przy SP nr 91 uliczki Norblina.

Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu pieszego poprzez wymianę nawierzchni na ul. Norblina. [WBO. 2017]

Beneficjenci prjektu: mieszkańcy osiedla Biskupin, uczniowie SP 91, ich rodzice, nauczyciele, uczestnicy zajęć w ODT, odwiedzający cmentarz na Sępolnie.

Ul. Norblina to mała, wąska uliczka na Wielkiej Wyspie, której nawierzchnia od nru 1 do nru 22 posiada asfalt typu łata na łacie a pozostała część to kocie łby z dziurami i zapadliskami. Ten fragment ulicy od 70 lat nie był remontowany za to mocno eksploatowany. Do lat siedemdziesiątych na końcu ulicy znajdowała się baza transportowa, na miejscu której wybudowano szkołę podstawową SP 91 oraz największą w rejonie placówkę edukacyjno-kulturalną – Ośrodek Działań Twórczych (ODT) Światowid. Ulica stanowi ważny szlak komunikacyjny od pętli tramwajowej do sąsiadujących ulic osiedla Biskupin, ODT, SP 91 oraz cmentarza na Sępolnie. Szerokość ulicy wymusza ruch pieszy jezdnią z uwagi na parkujące auta. Parkowanie zgodnie z przepisami na chodnikach nie jest możliwe ze względu na ich szerokość. Z powodu dziur i zapadlisk na jezdni w okresach nawet małych opadów i roztopów tworzą się duże kałuże oraz „sadzawka” ok. 5,5m x 8m, uniemożliwiająca ruch pieszych (zdjęcia w zał.). W czasie dużych opadów zdarzały się podtopienia piwnic przez przelewającą się wodę. Stan jezdni był też przyczyną zranienia się osób starszych podczas upadków a na duże utrudnienia w poruszaniu skarżą się osoby z wózkami oraz rowerzyści. Podobne przeszkody, w postaci wielu dziur, występują na odcinku ul. Sempołowskiej, będącej łącznikiem /dł. 60m szer.2 m/ ulic Norblina i Mielczarskiego. Szczególnie niebezpieczne jest poruszanie się po zmroku a jest to droga od pętli w kierunku cmentarza na Sępolnie. Wskazane jest też poszerzenie zakrętu z ul. Norblina w ul. Sempołowskiej ze względu na trudności w manewrowaniu dużych pojazdów, takich jak np. śmieciarki.

Zachęcamy Państwa do głosowania od 15 września do 2 października 2017.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x