Biskupin w wakacje bez tramwajów. Czekają nas duże utrudnienia.

Początek remontów planowany jest na 27 czerwca a zakończyć mają się w połowie sierpnia.

Jak tłumaczy w rozmowie z Gazetą Wrocławską Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta – Stan techniczny torowiska uległ pogorszeniu, dlatego zleciliśmy w zeszłym roku wykonanie projektu i wykonujemy remont teraz. Przebudowa torowiska obejmuje odcinek od ul. Kopernika do ul. Tramwajowej wraz z rozjazdami. Do wymiany jest 730 metrów szyn tramwajowych.

Od 27 czerwca do 14 sierpnia tramwaje linii 2 i 10 będą kierowane w obu kierunkach objazdem od mostu Zwierzynieckiego przez ulicę Mickiewicza do pętli Sępolno. „Jedynka” i „czwórka” będzie kursowała w skróconej relacji do pętli zoo, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

Zapytany o komentarz w tej sprawie Marek Zalewski, radny rady osiedla Wielkiej Wyspy, mówi – Informacja o remoncie nas cieszy, ale to oznacza duże korki na naszym osiedlu. Nie ma zatoczek autobusowych, więc samochody w godzinach szczytu będą stały jeszcze dłużej. Czemu tego remontu nie można było zrobić przy okazji przebudowy ulicy Curie-Skłodowskiej czy podczas przebudowy skrzyżowania ulic Wróblewskiego i Kopernika?

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x