Będzie remont Stadionu Olimpijskiego

Stadion OlimpijskiZe względu na ogromne koszty przebudowy i remontu historycznego obiektu sportowego, jakim jest Stadion Olimpijski – miasto zwlekało z podjęciem decyzji w tej sprawie. Jednak dłużej czekać nie można, ze względu na organizowane w 2017 roku World Games (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich).

Początkowo mówiono, że koszt modernizacji obiektu może pochłonąć nawet 120 milionów złotych. Były to prognozy w przypadku gdyby Stadion Olimpijski miał się stać jedną z aren Euro 2012. Obecnie nie będzie konieczności przeprowadzania aż tak kosztownych zmian. Mówi się o wydatkach w granicach 50 milionów złotych.

Dokładny kosztorys i zakres prac będzie znany w pierwszej połowie 2013 roku. Przypomnijmy, że niegdyś jedna z bardziej popularnych aren sportowych w Polsce, popada w ruinę. Przykro się robi spacerując po kompleksie, mając w pamięci historyczne zdjęcia z lat 40-50 -tych gdy na Hermann Göring-Sportfeld odbywały się m.in. ogólnokrajowe, niemieckie obchody Niemieckiego Święta Sportu i Gimnastyki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x