Ruszył program Wrocławski Trener Senioralny

Od lipca do listopada 2018 roku, pięciu wykwalifikowanych trenerów senioralnych, w kilkunastu lokalizacjach Wrocławia prowadzić będzie zajęcia z wrocławskimi seniorami.

W sobotę 7 lipca odbyła się inauguracja nowego programu skierowanego do wrocławskich seniorów – Wrocławski Trener Senioralny. Uroczystego otwarcia programu dokonali pomysłodawcy programu, Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie, Paweł Rańda – dyrektor wydziału sportu, turystyka i rekreacji w Urzędzie Marszałkowskim oraz Bohdan Aniszczyk – radny Wrocławia, przewodniczący Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Program sportowy dla seniorów został stworzony na podstawie pozytywnych doświadczeń z programem dla dzieci i młodzieży (Trener Osiedlowy). Teraz Wrocław chce zadbać o starszych mieszkańców. Do dyspozycji będą mieć zajęcia nordic walking, warsztaty gry w boules, treningi na siłowni i fitness. W programie są też np. wspólne wypady rowerowe. W festynie, który inaugurował i promował nowy miejski program wzięło udział ponad 800 seniorów i wrocławskich rodzin.

O programie Trener Senioralny

Poprzez udział w różnorodnych, sportowych zajęciach, uczestnicy będą mieli możliwość utrzymania i poprawy swojej sprawności fizycznej oraz integracji z innymi seniorami poprzez rekreacyjne zajęcia sportowe, adekwatne do ich wieku. Zajęcia odbywać się będa m.in. na Biskupinie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trener-osiedlowy.pl w zakładce Trener Senioralny oraz na plakatach w państwa okolicy. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich seniorów!

źródło: wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x