Realizacja inwestycji toru żużlowego będzie na czas?

Nie ma mowy o odwrocie, inwestycja nie zostanie przerwana tylko dlatego, że na dworze jest zimno. Chcemy, by przebudowa toru na Stadionie Olimpijskim zakończyła się do końca marca – mówi prokurent WTS-u Krystyna Kloc. Firma realizująca inwestycję ma 1,5 miesiąca do ukończenia projektu.

 

Przebudowa toru na Stadionie Olimpijskim w ostatnich tygodniach została wstrzymana z powodu ujemnych temperatur. Pod koniec stycznia stało się jasne, że szczegółowy plan wykonawcy – firmy Ziajka (rozpiska robót dzień po dniu) – nie zostanie już dotrzymany. Przypomnijmy, że najważniejsze prace do wykonania oprócz rekonstrukcji toru to także renowacja pasa bezpieczeństwa i usypanie nowej nawierzchni. Wciąż istnieje zatem realne zagrożenie, że przebudowa toru nie zostanie sfinalizowana do końca marca.

Wówczas Betard nie rozegra w kwietniu żadnego spotkania na Stadionie Olimpijskim i zmuszony zostanie do skorzystania z obcych torów (w grę wchodzą Gniezno, Rawicz, Ostrów i Opole).

– Nie zakładamy czarnego scenariusza – mówi prokurent WTS-u Krystyna Kloc. – Nie ma też mowy o odwrocie, inwestycja nie zostanie przerwana tylko dlatego, że na dworze jest zimno. Chcemy, by przebudowa toru na Stadionie Olimpijskim zakończyła się do końca marca. Firma Ziajka ma odpowiedni kapitał ludzki i sprzętowy, by nadrobić straty. Zresztą zapewniła mnie, że jeśli pod koniec lutego mrozy ustaną, do końca marca wszystkie prace zostaną zakończone – dodaje.

W ostatnich dniach Betard z powodu niepewnej sytuacji ze stadionem wstrzymywał się z dystrybucją karnetów na sezon 2010. – 15 lutego, czyli w poniedziałek, ruszamy z dystrybucją. Zdajemy sobie sprawę, że kibic, który wykupi karnet, raczej nie będzie zainteresowany oglądaniem swojej drużyny poza Wrocławiem. Dlatego teraz… kibicujemy firmie Ziajka, by rekonstrukcja toru została przeprowadzona w terminie do końca marca – informuje Kloc.

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x