Ekologiczny Festyn Wielkiej Wyspy

 15 maja 2010 r. godz. 14:00
Kąpielisko Morskie Oko ul Chopina 27 Wrocław

Happeningi ekologiczne, upominki, konkursy z nagrodami, koncert, prezentacje artystyczne – to i wiele więcej dla Wrocławian podczas festynu rodzinnego! 

Festyn zainaugurowany zostanie wydarzeniem sportowym –  XIII Bieg Sztafetowy o Puchar Wielkiej Wyspy (14.00 – 16.00) rozegra się na trasie biegnącej wokół kąpieliska. W dalszym programie imprezy (od godz. 16:00) będzie sporo atrakcji dla dzieci!

Najmłodsi dowiedzą się nie tylko o tym, że warto segregować odpady, ale podczas happeningów ekologicznych w Plenerowej Pracowni Ceramicznej przekonają się, jak z pomocą wyobraźni surowce wtórne (czyli np. opakowania plastikowe czy szklane) możemy przekształcić w COŚ zupełnie nowego i pięknego… Ważne, że ZA KAŻDE PRZYNIESIONE NA FESTYN POSEGREGOWANE DWA WORKI ŚMIECI OTRZYMAMY UPOMINEK! Zachęcamy do pozbierania śmieci w swojej najbliższej okolicy – wtedy będziemy mieć dwie przyjemności na raz: czyściej na terenie blisko domu oraz prezent, który w zamian za posegregowane śmieci otrzymamy na festynie. Piękne ceramiczne kafle z motywem roślinnym – jako upominki do rozdania podczas zwieńczenia tej ekologicznej akcji „Piękno za Dobro” przygotowali uczestnicy zajęć w Pracowni Ceramicznej ODT Światowid pod kierunkiem Wioli Ostasiewicz.

Nie zabraknie też konkursów z nagrodami na scenie oraz  smakołyków na stole biesiadnym, jak i okazji do szaleństw w dmuchanym zamku. Do stoiska z malowaniem twarzy zaprasza MOPS. Zabawy parateatralne (których efekt zobaczymy też na scenie) poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Wielosfer. W programach artystycznych zaprezentują się dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli.

Wśród atrakcji znajdzie się też koncert popularnych pieśni i melodii w wykonaniu Zbigniewa Korpowskiego (akordeon)  i Adama Zamolskiego (kontrabas). Obaj muzycy współpracują od kilkunastu lat i z sukcesem zajmują się oprawą artystyczną imprez, podczas których uczestnicy nie tylko słuchają, ale także śpiewają wspólnie.  Ich repertuar obfituje w pieśni o charakterze biesiadnym okraszone znakomitym humorem. Nie brakuje w nim też pieśni kresowych, które jak mawiał znany lwowski pieśniarz Jurij Tokar jak żadne inne potrafią trafić do serca, uskrzydlić duszę oraz melodią porwać słuchacza do galopu!

Na festyn Wrocławian zapraszają organizatorzy przedsięwzięcia: Rada Osiedla Zacisze – Zalesie – Szczytniki, Wrocławski Klub Biegacza “PIAST”, ODT Światowid, Zespół Szkół nr 15,  Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego.{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x