Zdolny Wrocław w Dobrym Tonie na Wielkiej Wyspie

26 czerwca 2011 r. godz. 17.00; Scena Letnia ODT Światowid
ul ks. Brzóski 1 (skwer przy byłym kinie Światowid) Wrocław; Sępolno

Podczas koncertu usłyszymy zdolne, młode, wrocławskie zespoły, które swoją muzyką sukcesywnie podbijają całą Polskę! W przerwach pomiędzy występami zespołów publiczność bawić będzie półfinalista programu „Mam Talent” – związany także z Wrocławiem, Kabaret Liquidmime. Wstęp wolny!

 

Na scenie wystąpią

João de Sousa

Pochodzi z Portugalii. Od kilku lat występuje w Polsce, grał dotąd w różnych zespołach rockowych z Wrocławia. W 2009 roku pojawił się na muzycznej scenie z Pensão Listopad, a rok później przyjął zaproszenie i zaśpiewał na płycie Sova Mikromusic oraz na czwartym albumie Smolika. Obecnie występuje solo. Jego piosenki są opowieściami ludzi szukających w życiu prostych spraw jak szczęście, przyjaźń, prywatność czy intymność. Jego wizje pomaga realizować Wojtek Orszewski, gitarzysta i producent, znany z projektów takich jak Miloopa, Digit-All-Love oraz Nat Queen Cool.

Digit All Love

W 2007 r. ukazał się debiutancki album grupy: Digit All Love (bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz słuchaczy), a wiodący utwór z tego krążka, Candy Castle, znalazł się także na płycie RAM cafe 2, która uzyskała status złotej. Muzyka Digit All Love łączy w sobie eteryczność warstwy melodycznej z mrocznym trip-hopowym aranżem. W 2010 roku zespół wydał swoją druga, niezwykle różnorodną i pełną kontrastów płytę zatytułowaną „V [fau]”. Ostre i drapieżne utwory łączą się na niej z lekkimi i bardziej pastelowymi aranżacjami, a surowa elektronika ze szlachetnym akustycznym brzmieniem. Charakteru płycie dodają też teksty polskich poetów (Asnyk, Tetmajer, Wyspiański, Poświatowska) oraz utwory instrumentalne.

Miloopa

Miloopa porusza się po szerokich obszarach muzyki elektronicznej, zachowując przy tym w dużym stopniu żywy skład. Ciemny, soulowy wokal Natalii Lubrano w towarzystwie akustycznych i elektronicznych instrumentów nadają zespołowi indywidualne brzmienie. Znaczącą cezurą w artystycznym rozwoju Miloopy jest 2008 rok, kiedy to grupa podjęła współpracę z Roli Mosimannem, jednym z najbardziej cenionych oraz doświadczonych producentów. Jego współpraca z Mioopą zaowocowała drugą płytą zespołu – UNICODE, która mieni się bogactwem brzmień, form oraz odcieni stylistycznych. Obecnie Miloopa  pracuje nad trzecią płytą, której premiera oraz idąca w parze trasa koncertowa przewidziane są na jesień 2011.

Mikromusic

To jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. Chwilami eteryczny, ale o jasnym czystym brzmieniu  głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Na swoim koncie mają trzy płyty.

Me Myself And I

Trójka muzyków, a ich jedynym instrumentem jest głos. Śpiewają acapella. Wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. Sami swoją twórczość określają jako Human Beatbox lub Vocal Groove, choć to co robią trudno sklasyfikować. Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści – „Intrygujące i nowoczesne” – zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się z ich muzyką w krakowskiej Alchemii.  Me Myself And I to także obecni finaliści polskiej edycji programu Mam Talent.

Kabaret LIQUIDMIME to nowe zjawisko na polskiej scenie kabaretowej i teatralnej. Amerykański aktor mim i jego polska asystentka stwarzają na scenie zajmujące audiowizualne widowisko. Przy minimalnym użyciu słów tworzą bogate w treści, komediowe spektakle wykorzystując swoje wirtuozerskie umiejętności pantomimiczne, aktorskie i scenograficzne. Potwierdzeniem ich  wysokiego poziomu artystycznego  są nagrody – m. in. dojście do półfinału programu Mam talent; I miejsce na Przeglądzie Kabaretów PaKA, Kraków 2010.    Występują: Jim i Anna Williams

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x