Światowid zaprasza na zajęcia!

Trwają zapisy do sekcji stałych w ODT Światowid. W bieżącym sezonie pojawią się m.in. nowe zajęcia wokalne i teatralne dla młodzieży.

 

Pop, rock, jazz, soul, r&b – na poezji śpiewanej i piosence aktorskiej kończąc! Jedyna obowiązująca w nowopowstającej grupie wokalnej „Soundcheck”  zasada to: „jesteś w stanie zaśpiewać wszystko, jeżeli sprawia ci to przyjemność”. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję popracować wybraną i dogodną dla sie-bie techniką (do wyboru sls, complete vocal technique, technika wokalna Karin Ploog/Dr. Christiana Hagena, technika wokalna Susan Anders), poznać podstawy kształcenia słuchu i zasad muzyki, poeksperymentować z nowymi stylami muzycznymi oraz spróbować swoich sił w songwritingu (pisaniu piosenek). Prowadząca: Adrianna Niewolańska jest przede wszystkim wokalistką (laureatką wielu ogólnopolskich festiwali jak i półfinalistką programu telewizyjnego „Mam talent”) oraz absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym, jak również Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu. Na zajęcia zaprasza młodzież (powyżej 13 lat) i dorosłych.

Warsztaty skierowane do młodzieży zainteresowanej teatrem i aktorstwem startują w tym sezonie pod ręką nowej prowadzącej – Katarzyny Paradeckiej. Instruktorka zapewnia, że na kierunek podejmowanych przez nią na zajęciach działań duży wpływ będą mieli sami uczestnicy. Program warsztatów to m.in.:  praca nad świadomością ciała, etiudy aktorskie (grupowe i indywidualne), ćwiczenia głosowe (emisyjne, wokalne), ćwiczenia z wyrażania emocji na scenie, interpretacja tekstu i piosenki. Ich zwieńczeniem będzie przygotowanie wspólnego pokazu mającego charakter spektaklu. Zajęcia kierowane są zarówno do tych którzy planują swoją przyszłość związać z teatrem jak i do tych, którzy chcieliby rozwinąć swoją osobowość poprzez działania teatralne. Katarzyna Paradecka jest absolwentką Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Ukończyła też roczny kurs aktorski w studiu Lart  w Krakowie  oraz studia licencjackie (kierunek Wiedza o Teatrze) na Uniwersytecie Jagiellońskim  w Krakowie. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów teatralnych z młodzieżą i dziećmi, a także kursów przygotowawczych dla kan-dydatów do szkół teatralnych.

Z racji dużego zainteresowania tańcem współczesnym prowadzonym przez Ewę Staroń Ośrodek uruchamia od września dwie grupy początkujące – dla dzieci z klas 0-3 oraz młodszej młodzieży (kl. 4-6 plus gimnazjum). Sekcja tańca arabskiego Małgorzaty MATHAB Pluty także różnicuje w tym sezonie swoje propozycje, zapraszając do grup: początkującej, zaawansowanej, dla Pań +45 i dla Mam z dzieckiem (dla dzieci zorganizowane będą osobne zajęcia).

Sekcja jogi prowadzona przez Karolinę Szczesiak rozpocznie od tego sezonu pracę w trybie grupy począt-kującej i średniozaawansowanej, a opłaty wnoszone będą poprzez wykup karnetów. 

Pracownia plastyczna Małgorzaty Adamskiej-Lech rozszerzy swoją propozycję poznawania technik plastycznych o malarstwo na jedwabiu. Uruchomiona zostanie też nowa grupa – zajęcia dla młodzieży w wieku 12-15 lat (wtorki 18.30-20.00). Pracownia grafiki artystycznej prowadzi nabór w formie  zajęć otwartych (bezpłatnie) – można zgłaszać się w poniedziałki wtorki czwartki i piątki w godz. 17.00-19.45 do końca września.

Sekcja gitary klasycznej Łukasza Szymańskiego zajęcia będzie odbywać we wtorki. Sekcja małej elektroniki Urszuli Rysiewicz spotykać się będzie we środy.

Szczegóły dotyczące pracy poszczególnych sekcji (dni zajęć, ceny, informacje o prowadzących) znajdą Państwo na www.swiatowid.net.pl w zakładce OFERTA
Ośrodek Działań Twórczych Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław (Biskupin)
Zapisy na zajęcia: tel. 71/348 30 10 od 9.00 do 17.00

OFERTA:

ŚWIATOWID DLA DZIECI:
pracownia plastyczna
pracownia ceramiczna
pracownia grafiki artystycznej (filia ODT przy ul Szczytnickiej 51)
taniec towarzyski
taniec współczesny
dziecięcy zespół baletowy
sekcja gry na gitarze klasycznej
teatr ENE DUE RABE
rytmika
mała elektronika
modelarstwo
pracownia artystyczno-edukacyjna (świetlica)

ŚWIATOWID MŁODZIEŻOWO
zajęcia teatralne
pracownia plastyczna
pracownia ceramiczna
pracownia witrażu
pracownia grafiki artystycznej (filia ODT przy ul Szczytnickiej 51)
taniec współczesny,
taniec towarzyski
taniec arabski
zespoły młodzieżowe
grupa wokalna „Soundcheck”
sekcja gry na gitarze klasycznej
joga

ŚWIATOWID DLA PAŃ:
taniec arabski 
joga

ŚWIATOWID RODZINNIE:
wakacyjne plenery „Pod Górą Ślężą” (lipiec i sierpień),
kinezjologia dla dzieci z udziałem rodzica,

ŚWIATOWID DLA SENIORÓW:
klub złotego wieku
sekcja szachów i brydża
teatrzyk przy stoliku
kinezjologia dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x