Światowid zaprasza na Mongolską Opowieść.

29 kwietnia 2012 r. godz. 14.00-20.00, wstęp wolny

Filmy, audiowizualne prezentacje, spotkania, degustacja potraw oraz warsztaty i koncert znalazły się w programie imprezy MONGOLSKA OPOWIEŚĆ przygotowanej w ramach stałego cyklu Ethnos – kultury świata.

Gośćmi będą Michał Soroko (klub motocyklowy Motojary), Katarzyna Mateja, Szymon Mizera – twórcy filmu „Cicho w drodze do ludzi reniferów” jak również bohater tego filmu – Michał Woroch oraz grupa muzyczna DUKHA.

Azja to mozaika różnorodnych kultur i potęga duchowa Wschodu. Mongolska opowieść ukaże nam kilka aspektów tego fascynującego kontynentu.

Zwiedzimy Mongolię z perspektywy męskiej wyprawy w nieznane grupy motocyklistów (fotoreportaż i relacja Michała Soroko) oraz poruszającego się na wózku inwalidzkim Michała Worocha, któremu w podróży do pasterzy reniferów żyjących w maleńkiej wiosce w górach Sajan towarzyszyli z kamerą Kasia Mateja i Szymon Mizera. Ich film dokumentalny „Cicho w drodze do Ludzi Reniferów” wyświetlany był na festiwalach filmowych w kraju i za granicą, zdobywał nagrody m.in. w Brazylii, Rumunii, Portugalii.

Poznamy też smaki mongolskie podczas degustacji potraw, etniczne instrumentarium zespołu Dukha (warsztaty) oraz w finale imprezy zaprosimy na koncert i film w jednym pod nazwą DUKHA – MONGOLSKA LEGENDA. Muzycy zainspirowani rdzenną muzyką wschodu tworzą tu dźwiękową interpretację mongolskich klimatów i krajobrazów – pustyni Gobi, bezkresnych stepów czy gór północy.

zobacz fragment DUKHA – MONGOLSKA LEGENDA
https://www.youtube.com/watch?v=Hcy32PzaQxw

ODT Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x