NA SKRZYPCE I FORTEPIAN

28 października w koncercie NA SKRZYPCE I FORTEPIAN z cyklu Światowid Klasycznie wystąpią skrzypaczka Agata Francuz i pianistka Zofia Zbroja.

W programie usłyszymy:

Bela Bartok- Tańce rumuńskie

Camille Saint- Saens – Danse Macabre op.40

Fryderyk Chopin – 4 Mazurki op. 17 Nr 1 B-dur, Nr 2 e-moll, Nr 3 As-dur, Nr 4 a-moll

Sergiusz Prokofiew – Sonata nr 1 f-moll cz.IIIF.

Agata Francuz – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku. Obecnie studiuje na IV roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Jarosława Pietrzaka. Zainteresowana głównie kameralistyką (kwartet smyczkowy i trio fortepianowe) oraz orkiestrą. W roku 2013 wzięła udział w Międzynarodowym projekcie „I Culture- Orchestra”. Licznie występuję wraz z Wrocławską Orkiestrą Kameralną InterCamerata.

Zofia Zbroja ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Olgi Rusiny. Obecnie studiuje  na wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. Jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. III nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Citta di Barletta” (Włochy, 2008), II nagrody w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ,,Pia Tebaldini” (Włochy, 2008), jak i IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku.

28 października 2014 godz. 18.30, wstęp 8 zł (bilet z kartą seniora 5 zł)

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x