Sztuka Puka w Światowidzie

Sztuka własnie puka i zaprasza w sobotę (22 października) do Ośrodka Działań Tworczych Światowid. Nowe familijne warsztaty artystyczne czekają na wszelkich pasjonatow artystycznych zajęć.

 

 

WARSZTATY SZKLARSKIE Z MONIKĄ RUBANIUK

Szkło fusingowe (stapiane) jest atrakcyjnym materiałem do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów dekoracyjnych. Jego ogromne możliwości zdobnicze łącznia wzorów, faktur i kolorów wynikają właśnie racji niejednorodnej struktury, bo powstaje ono najczęściej ze stopienia ze sobą kilku rodzajów szkła (przejrzystego, matowego, kolorowego).

Podczas naszych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać wszystkie fazy tworzenia przedmiotów ze szkła od projektowania do wykonania drobnych prac rzeźbiarskich. Zajęcia przewidują naukę cięcia, klejenia, grawerowania, barwienia i podstawowej obróbki szkła płaskiego. Rozpoczynamy warsztaty od przygotowania szkicu swoich prac, nauczymy się podstawowych technik szklarskich, potrzebnych do wykonania przedmiotu, przygotujemy prace do wypału.

Prowadząca: MONIKA RUBANIUK

Artystka/ szklarz; absolwentka ASP we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła); prowadzi własną pracownię szkła artystycznego w Łanach.

uczestnicy: dzieci (8+) młodzież i dorośli
zapisy w sekretariacie ODT Światowid: tel 71 348 30 10
termin: 22 października 2016 godz. 10.00 i 12.00 (dwie tury)

grupy: 10/15 osób; nie dzielimy uczestników na grupy wiekowe; można też pracować w rodzinno-przyjacielskich tandemach

odbiór gotowych prac: w ODT Światowid/ w ustalonym na zajęciach terminie

cena: 35 zł od osoby/ w cenie wliczone są materiały i narzędzia, koszt zajęć oraz wypału prac; opłata za zajęcia (potwierdzenie uczestnictwa) do 21 października 2016

 

MARATON CERAMICZNY ZE STEFANIĄ PIETRASIAK

Wielki Maraton Ceramiczny czas zacząć! Zapraszamy do udziału chętnych  – zarówno tych którzy wcześniej uczestniczyli w zajęciach Pracowni Ceramicznej, jak i chcących dopiero zacząć przygodę z ceramiką z wielkim rozmachem. Podczas Maratonu każdy z uczestników zrealizuje jeden wcześniej przygotowany przez siebie projekt. Osiem godzin intensywnej pracy twórczej to wyzwanie dla najwytrwalszych, ale też możliwość wykonania dużych, ambitnych projektów, na które zazwyczaj brak czasu.

Prowadząca: STEFANIA PIETRASIAK

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w przestrzeni miejskiej. Tworzy także ilustracje oraz grafikę użytkową.

uczestnicy: dzieci (8+) młodzież i dorośli
zapisy w sekretariacie ODT Światowid: tel 71 348 30 10
termin: 22 października 2016 godz. 10.00 -18.00

liczba miejsc: max. 10 osób jednorazowo (chętni, którzy wybierają półmaraton, czyli wolą pracować tylko 4 godziny, także mogą się zgłosić, ale przy zapisach prosimy podawać o jaki przedział czasowy chodzi o godziny od-do)

opłata/karnety: 60 zł/4h; 100 zł/8h

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x