Dni przyrodników 2012 na Uniwersytecie Przyrodniczym

Dni przyrodnikow 2012

 

Organizowana już po raz trzeci przez wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy impreza integracyjno-promocyjna pod nazwą „Dni Przyrodników” wpisuje się w kalendarz wydarzeń adresowanych do mieszkańców Wrocławia. Odbędzie się ona w piątek i sobotę 11 i 12 maja 2012 roku.

Celem tego dwudniowego wydarzenia jest z jednej strony integracja pracowników, studentów i absolwentów uczelni, a z drugiej – pokazanie atrakcyjnej strony uniwersytetu.

 

UNIWERSYTET  SPORTOWO

Przedpołudnie pierwszego dnia, organizowanego pod hasłem „Uniwersytet sportowo”, wypełnią zawody w kampusie na Biskupinie ze sztandarową dyscypliną – biegiem przełajowym o Puchar Rektora, w którym wezmą udział studenci, doktoranci i pracownicy uczelni. Zwycięzcy odbiorą nagrody z rąk rektora podczas WIECZORU FOLKLORYSTYCZNEGO, który odbędzie się w piątek 11 maja o godz. 19.00 w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego 43

Wystąpią: Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, sekcja salsy Akademickiego Klubu Tanecznego „Menada”, grupy z Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii: Zespół Tańca Ludowego „Pidhirrya”, Narodowa Orkiestra Ukraińskich Instrumentów Ludowych „Namysto”, Trio instrumentalne „Bandura”.

JARMARK  PAWŁOWICKI

odbędzie się w sobotę 12 maja od 10.00 do 18.00 w ogrodach pałacu w Pawłowicach

Na „Jarmark Pawłowicki” uczelnia zaprasza mieszkańców Wrocławia. Będzie można m.in. skorzystać z darmowych porad weterynaryjnych, dietetycznych i racjonalnego żywienia, porad ogrodniczo-sadowniczych czy doradztwa ekspertów architektury krajobrazu. Na uczestników jarmarku czekać będą kiermasze drzewek sadowniczych, krzewów i drzew ozdobnych, traw rabatowych, a także prezentacja i degustacja wyrobów wędliniarskich, przetworów, miodów i nalewek. Atrakcją będą pokazy ujeżdżenia koni, a dla chętnych także przejażdżki konne. Podczas jarmarku wystąpią studenckie zespoły artystyczne. Odbędzie się także konkurs z nagrodami na najefektowniejszy wiosenny kapelusz.

Będzie możliwość dojazdu i powrotu mikrobusem kursującym co godzinę od 10.00 do 18.00 z ul. Norwida.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x