Miał być do końca czerwca. Co z przetargiem na aleję Wielkiej Wyspy?

Co z przetargiem na aleję Wielkiej Wyspy?

W dalszym ciągu czekamy na przetarg na inwestycję alei Wielkiej Wyspy. Według deklaracji urzędników, miał on zostać ogłoszony w pierwszej połowie roku. Przetargu nie ma, ale jak uspokajają nas we Wrocławskich Inwestycjach, ma zostać opublikowany już wkrótce.

W założeniach Most Wschodni i aleja Wielkiej Wyspy mają zostać zaprojektowane i zbudowane przez jedną firmę. Wymagania będą obejmować budowę prawie czterokilometrowego odcinka jezdni po jednym pasie w każdym kierunku (okolice skrzyżowań i odcinka Olszewskiego – Dembowskiego – tam będą po dwa pasy) Wiadukt nad ul. Krakowską zostanie rozbudowany. Powstaną także wiadukty nad ul. Wilczą, Międzyrzecką i Wittiga. W planach jest też przebudowa ul. 9 maja. Droga zakończy się na ul. Mickiewicza.

Deklaracje o rozpisaniu przetargu na budowę alei i mostu w trybie „zaprojektuj i zbuduj”, prezydent Rafał Dutkiewicz składał w ubiegłym roku. Mówił wtedy o ogłoszeniu zamówienia na początku tego roku. W lutym jego urzędnicy podali szczegóły. Między kwietniem a czerwcem miał zostać ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie alei i mostu. W czerwcu usłyszeliśmy, że przetarg z całą pewnością będzie jeszcze w czerwcu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x