Znamy zwycięzcę konkursu na bilet czasowy!

Magdalena Rzepecka z Lublina stworzyła najlepszy projekt biletu czasowego dla wrocławskiej komunikacji miejskiej. W nagrodę zainkasuje 2 tys. złotych, a jej wizja biletu zostanie przekazana do realizacji.
Niesamowita ilość aż 339 prac nadesłanych na konkurs organizowany przez MPK sp. z o.o. we Wrocławiu w ramach akcji „zBiletemTaniej” przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Uczestnicy z całej Polski zaskakiwali nas, rozbawiali i imponowali kreatywnością. W projekcie biletu czasowego wykorzystywali skojarzenia z odmierzaniem czasu, Wrocławiem i komunikacją miejską. Na projektach pojawiały się charakterystyczne dla Wrocławia symbole: budowle, wrocławskie krasnale, czy tramwaje i autobusy.
Po kilku miesiącach od ogłoszenia konkursu Jury w składzie: Beata Urbanowicz-plastyk miejska, Paweł Romaszkan, dyrektor biura promocji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, Janusz Krzeszowski z MPK i Bartosz Ślusarski, wrocławski artysta młodego pokolenia, przeanalizowało setki prac. Do finału trafiło 20 najciekawszych projektów.

– Nadesłane prace stały na naprawdę wysokim poziomie – ocenia Paweł Romaszkan, przewodniczący Jury.
Debata nad wyłonieniem laureatów była bardzo burzliwa. Jury szukało bowiem połączenia użytkowości i prostoty, a zarazem ciekawej formy graficznej. Na bilecie nie mogło zabraknąć też elementów obowiązkowych, takich jak np. hologram, czy numer seryjny.

Po ponad godzinie obrad niemal jednogłośnie Jury wybrało zwycięzcę i dwóch wyróżnionych. Najlepszą pracę nadesłała Magdalena Rzepecka z Lublina. Laureatka zawodowo zajmuje się projektowaniem mebli. Ukończyła liceum plastyczne w swoim rodzinnym mieście, później Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie i podyplomowo ASP w Krakowie. Wśród wyróżnionych znaleźli się także: Monika Siemińska z Gdańska i Tomasz Czupryński z Wrocławia. 
Laureaci łącznie wygrali 3 tys. zł. Najlepszy projekt zostanie przekazany do realizacji.

GALERIA NAGRODZONYCH PRAC:

Magdalena Rzepecka – nagroda główna:

Monika Siemińska – wyróżniony projekt

Tomasz Czupryński – wyróżniony projekt

 

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x