Radni z Wielkiej Wyspy chcą legalnych ognisk

 

Przy jazach na Wielkiej Wyspie studenci nielegalnie rozpalają grille i ogniska. Rada osiedla z Biskupina chce stworzyć na terenach zalewowych tzw. system bezpiecznych ognisk.

W każdy weekend ludzie rozpalają ogniska w okolicy akademików przy Wittiga, na terenach przy jazie Opatowickim i z tyłu ogrodu zoologicznego.

 

Rada chce wyznaczyć 4-5 miejsc, gdzie będzie można bezpiecznie i legalnie palić ogniska.

– Myślimy o wyznaczeniu paru miejsc, na których zieleń miejska składa gałęzie. Poszczególne miejsca ogniskowe zostałyby otoczone kamieniami. Znajdowałyby się tam również pojemniki na śmieci. Przy wejściu wisiałaby tabliczka z regulaminem – tłumaczy Jarosław Janas, przewodniczący Rady Osiedla Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice.

Stworzenie systemu bezpiecznych ognisk jest trudne, bo każdy teren ma innego zarządcę. Aby otrzymać wymagane zezwolenia radni będą musieli przedstawić plany np. w Zarządzie Zieleni Miejskiej czy Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej, który zarządza wałami.

Kilka lat temu miejsca do palenia ognisk miasto wyznaczyło w okolicach lasu Osobowickiego.

– Pomysł jest fajny, bo wiele osób w mieście pali ogniska. Nie widzę powodów, aby za to karać, jeśli miejsce jest do tego wyznaczone i odpowiednio zabezpieczone – dodaje Sławomir Chełchowski, rzecznik straży miejskiej we Wrocławiu.

Na wyznaczonych terenach będzie też można pić alkohol.

źródło: otowroclaw.com

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x