Chcesz mieć wpływ…? Zabierz głos…!

Plan zagospodarowania przestrzennego

Szanowni Państwo – Mieszkańcy „Wielkiej Wyspy”.

Przesyłam autorskie uwagi do Projektu zmian Studium Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia, celem zachęcenia Państwa do zapoznania się ze zmianami, które niebawem mają stać się prawem. Zachęcam więc przede wszystkim do zapoznania się z ogłoszonymi na stronach internetowych Biura Rozwoju Wrocławia projektami zmian w Studium. Następnie z niniejszymi uwagami i propozycjami zmian. Te, które uznacie Państwo za zasadne – prześlijcie Prezydentowi Wrocławia. Te, które rodzą wątpliwości – przedyskutujmy. Może „urodzą” się także inne ? Za kilka dni zostanie wyczerpany czas na możliwość składania uwag przez Obywateli i organizacje społeczne. Nie czekajmy z założonymi rękami. Protestujmy już teraz – a nie dopiero jak zaczyna się realizowanie zatwierdzonego planu! Wykorzystajmy także ten czas, by  nam – Mieszkańcom Wrocławia, naszym potomkom i Gościom żyło się w Mieście jak najlepiej. I żebyśmy mieli satysfakcję z wpływu na najbliższy kształt funkcjonowania Miasta. Szczególnie u progu 20. rocznicy pierwszych, wolnych wyborów samorządowych.

Ze względu na moją specjalizację zawodową,  i zainteresowania społeczne – z góry przepraszam za skupienie się na gospodarce wodnej na Wrocławskim Węźle Wodnym.

Poza niniejszym forum – najbliższa dyskusja nad przesłanymi uwagami jest spodziewana na najbliższym „Bractwie mokrego pokładu” w Fundacji Otwartego Muzeum Techniki, następnie (prawdopodobnie) w Polskim Klubie Ekologicznym Okręg Dolnośląski i Radzie Gospodarki Wodnej Środkowej Odry (przy Dyrektorze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu). Zasadnicza część uwag zostanie wykorzystana także do stanowiska przygotowywanego na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Architektury.

Zachęcam więc do lektury uwag i dyskusji. Pozdrawiam Wszystkich a w szczególności Chcących podzielić się przemyślanymi uwagami z Prezydentem Wrocławia.

UWAGI DO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Wrocław 24.01.2010 r.
Ryszard Majewicz

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x