A jednak zima ich zaskoczyła…

Informujemy, że kontrole prowadzone w dniu wczorajszym i dzisiejszym wskazują na niewłaściwe realizowanie warunków umowy na zimowe utrzymanie dróg przez firmy WPO ALBA i TRANS FORMERS, odpowiedzialne za odśnieżanie jezdni, chodników, przystanków i miejsc parkingowych na terenie 5 dzielnic Wrocławia.

Z raportów kontrolnych wynika, że najgorzej przedstawia się sytuacja na terenie Psiego Pola oraz Fabrycznej, ale nie wszystkie kontrole w terenie już się zakończyły. Najczęstsze uwagi dotyczyły niewłaściwego przygotowania przystanków, przejść dla pieszych, prawo i lewoskrętów oraz miejsc do zawracania. Chociaż znaczna część dróg ma czarną nawierzchnię niestety wiele dróg jest odśnieżonych niewłaściwie i niedbale zabezpieczonych przed śliskością.
Jak dotąd uchybienia stwierdzono na następujących ulicach: Pomorskiej, Dubois, Obornickiej, Żmigrodzkiej, Bałtyckiej, nowego odcinka obwodnicy śródmiejskiej, Kamiennej, Krzyckiej, Buforowej, Hubskiej, Poprzecznej, Lekcyjnej, Redyckiej, Kiełczowskiej, Żmudzkiej, Litewskiej, Wolskiej, Płońskiego, Skoczylasa, Średzkiej (pętla), Trzmielowickiej, Miodowej, Szkolnej, Gromadzkiej, Kośnego, Jarnołtowskiej. Uwagi dotyczyły nie tylko jezdni ale również przystanków i przejść dla pieszych. Wykazy dotychczas stwierdzonych usterek zostały przekazane wykonawcom, firmom  Trans Formers (Stare Miasto, Krzyki i Psie Pole) i WPO ALBA (Krzyki, Śródmieście)  – do pilnej realizacji. Jeśli kolejna dzisiejsza kontrola wykaże dalsze niedoróbki w zgłoszonych miejscach wykonawcy zostaną obciążeni podwójnymi karami za te same obiekty. Kary są naliczane procentowo do liczby stwierdzonych usterek na ogólną liczbę skontrolowanych obiektów i mogą wynieść od kilkuset do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Kontrole wykazały również pracujący sprzęt i ludzi w poszczególnych obszarach miasta jak np.na terenie dzielnicy Fabryczna: doczyszczanie jezdni ulicy Granicznej, prace przystankowo – chodnikowe na Wiejskiej i Awicenny, co nie umniejsza w żaden sposób wagi zaniedbań dotyczących innych skontrolowanych obiektów.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z poleceniem ZDiUM trwa udrażnianianie gminnych dróg osiedlowych poprzez pługowanie i posypywanie środkami chemicznymi. Wykaz sprzętu pracującego na terenie konkretnych dzielnic:
Psie Pole – 2 pługosyparki
Stare Miasto – 1
Krzyki – 2
Śródmieście – 1, druga dołączy w godzinach popołudniowych
Fabryczna – 1, druga dołączy w godzinach popołudniowych.
Postały sprzęt powinien wykonywać prace zalecone raportami pokontrolnymi na drogach pierwszej i drugiej kolejności odśnieżania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x