8 Scen rusza do pracy

Kolejne spotkanie partnerstwa 8 Scen

Minął już czas urlopowy, tak więc inicjatywa Partnestwa 8 Scen dla Wielkiej Wyspy i Placu Grunwaldzkiego rusza do pracy. Na początku października odbędzie się kolejne spotkanie członków partnerstwa na którym planowane jest ustalenie harmonogramu działań w kierunku rozwoju wspólnej iniciatywy.

Na pewno nie wszyscy z mieszkańców słyszeli o inicjatywie, dlatego postanowiliśmy ponownie zaprezentować projekt w którym aktywnie uczesniczymy jako portal Wielkiej Wyspy.

Inicjatorem Partnerstwa dla omawianego obszaru był w 2009 roku Zespół Terenowej Pracy Socjalnej Miejskiego nr 9 z Ośrodka Pomocy Społecznej z ul. Nowowiejskiej 102 – pierwsze działania podjęła Dorota Sieńkowska-Czyż,później rozwinęła je też Dorota Fijołek. Wkrótce do intensywnej pracy dołączyli się inni partnerzy, by w 2011 roku wybrać wspólnie nazwę i logo inicjatywy zaproponowane przez eMSA Inicjatywa Edukacyjna, która włączyła się też w koordynację działań. Następnie Agencja PublicON przyjęła na swoje barki organizowanie promocji i rozwój działań graficznych, które wkrótce uzupełnił Ośrodek Działań Twórczych „Światowid”. Spółka Hala Ludowa wniosła natomiast do Partnerstwa ogromny teren, wyposażenie i obsługę osobową. Dopóki nie powstała strona internetowa 8 SCEN, Inicjatywa Lokalna Wielka Wyspa użyczyła tymczasowo swego portalu w celach promocyjnych i komunikacyjnych. Działania Partnerstwa wspiera organizacyjnie i finansowo Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych dzięki programowi „Aktywni Liderzy – Aktywni Obywatele” realizowanemu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Sponsorem inicjatywy jest też firma Archicom. Nieomal wszyscy partnerzy wnoszą do tej inicjatywy swoje cenne zasoby. Większość partnerów jest aktywna w działaniach, niektórzy szukają dopiero swojego zakresu współpracy, powoli lecz konsekwentnie kształtują się struktury organizacyjne. Jest to tym trudniejsze, że Partnerstwo 8 SCEN ma status nieformalny, wobec czego uczestnictwo i odpowiedzialność za realizację zobowiązań są całkowicie otwarte. To właśnie ów nieformalny i nieobowiązkowy status zachęca partnerów do działania. Nawet kwota 50zł potrzebna na rejestrację domeny internetowej została pozyskana drogą „składki do kapelusza”, a wstępną promocję partnerzy realizowali dzieląc się drukiem ulotek pomiędzy swoimi podmiotami.

Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców do przesyłania na adres 8scen@wielkawyspa.com.pl pytań, pomysłów oraz własnych spostrzeżeń dotyczących działań partnerstwa. Wszystkie sprawy zostaną poruszone na forum, podczas spotkania 6 października 2011.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x