Zdjęcie – Światowid zaprasza

W niedzielę 16 maja 2010 r. o godz 15.00 Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza na premierę przedstawienia dziecięcego Teatru Ene Due Rabe.

W andersenowskiej baśni Nowe szaty cesarza nie dorośli a małe dziecko ma odwagę publicznie powiedzieć widoczną gołym okiem prawdę, że Cesarz jest nagi!. W zainspirowanym tą baśnią przedstawieniu Zdjęcie, w wykonaniu bardzo młodych aktorów dziecięcego Teatru Ene Due Rabe, dowód kompromitujący władcę dostarczają… dziennikarze śledczy!

Spektakl Patrycji Czyżewskiej-Soroko  porusza w swej istocie sprawy niezwykle dla dzieci ważkie. Umiejętność bycia otwartym i szczerym, odwaga w publicznym nazywaniu spraw po imieniu, obrona swojego zdania – to wszystko z czym współczesne dzieci stykają się na co dzień. Być czy nie być prawdomównym – oto jest pytanie, na które ten spektakl daje jasną odpowiedź!

premiera 16 maja 2010 r. godz. 15.00; wstęp wolny

Ośrodek Działań Twórczych Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław

Tear ENE, DUE, RABE

„Zdjęcie” na motywach baśni Nowe szaty cesarza H.CH Andersena oraz Malowanego króla Urszuli Kozioł; reżyseria: Patrycja Czyżewska-Soroko; oprawa muzyczna: Urszula Latuszek

Grają:

Bartek Bialik, Ola Broda, Kinga Całus, Zuzanna Janelli, Karolina Niemas, Kamil Sokołowski, Laura Tokarz, Tomek Traczyk, Janek Zbinkowski

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x