SMYCZKI w Światowidzie

ODT Światowid serdecznie zaprasza 18 listopada 2011 r. o godz. 17.15 na koncert skrzypcowy Wrocławskiej Grupy Suzuki SMYCZKI.

W programie usłyszymy m.in utwory: J.S.Bacha, R.Schumanna, F.Seitza, ale także melodie popularne.Wykonawcami będą dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Wstęp wolny!

Koncert przygotowała Renata Gadomska

Metoda Suzuki

Podstawowym założeniem Metody Suzuki, zwanej Metodą Języka Ojczystego jest twierdzenie, że wszystkie dzieci rodzą się utalentowane. Ich talent może rozkwitnąć tylko w sprzyjających warunkach. Dla udowodnienia tej tezy Suzuki odwołuje się do procesu uczenia się mowy w ojczystym języku. Każde dziecko, niezależnie od obiektywnych trudności, jakie ten język przedstawia (akcentów i często skomplikowanego dialektu), uczy się go perfekcyjnie i to na prostej zasadzie-naśladowania rodziców. I ten właśnie mechanizm przenosi Suzuki na grunt edukacji muzycznej. Jej celem nie jest kształcenie profesjonalistów – instrumentalistów ale rozwój intelektualny poprzez naukę gry na instrumencie. Rozwój mózgu wspomagany treningiem muzycznym już we wczesnym dzieciństwie jest szybszy i bardziej efektywny. Efekty to świetna pamięć, spostrzegawczość, umiejętność koncentracji, lepsza koordynacja ruchowa, duże poczucie własnej wartości dziecka. Dzieci kształcone tą metodą kultywują muzykowanie przez cale życie, a wiele z nich wybiera zawód muzyka.

więcej o nauce gry na skrzypcach dla dzieci na: www.skrzypce.wroclaw.pl

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x