Osiedle WuWa przy kawie w InfoWuWaCafe

Info WuWa kiosk

Osiedle WuWa jest unikatowe w skali europejskiej. Powstałe w latach 20 XX wieku było manifestem modernistycznej architektury. Przez wiele lat zapomniane i zaniedbane w ostatnim czasie przechodzi intensywny proces odnowy. Jak można zauważyć, wiele obiektów odrestaurowano, odbudowano spalone przedszkole, kilka budynków jest aktualnie remontowanych. Właściciele mogą liczyć na pomoc Miejskiego Konserwatora Zabytków, który dla osiedla przygotował specjalny program dotacji. Miasto Wrocław postanowiło także przeprowadzić remont przestrzeni publicznych, dzięki czemu to wyjątkowe osiedle będzie prezentować się atrakcyjnie.

Miejska spółka Wrocławska Rewitalizacja nawiązała współpracę z pozostałymi osiedlami Werkbundu (Stuttgartem, Pragą, Wiedniem, Brnem, Zurychem), dzięki czemu powstała sieć współpracy. Aktualnie wszystkie osiedla wspólnie ubiegają się o Znak Dziedzictwa Europejskiego. Ponieważ osiedle jest nadal słabo rozpoznawalne i mało znane, postanowiono także utworzyć InfoWuwę, punkt informacji o osiedlu. W sierpniu 2018 został ogłoszony przetarg na najem lokalu przy ulicy Tramwajowej 2. Przyszły najemca został przez Gminę zobowiązany do prowadzenia Infopunktu o osiedlu, a także poproszony o zaproponowanie działalności uzupełniającej. Od dawna poszukiwałam szansy na realizację marzeń o własnej kawiarni. Wspólnie z mężem pomyśleliśmy, że to może być właśnie to.

Gdy pojechaliśmy zobaczyć lokal, po prostu się w nim zakochałam. Postanowiłam złożyć ofertę w przetargu. Tworząc koncept biznesowy przyszłej kawiarni starałam się połączyć planowaną działalność ze specyfiką miejsca. W lokalu chciałabym, żeby były serwowane autorskie wypieki i napoje (w tym oczywiście wyjątkowa kawa na miejscu i na wynos). Jeżeli uzyskam zgodę wspólnoty w lecie planuję także otwarcie ogródka gastronomicznego z widokiem na stare dęby i pięknie odnowione osiedle. Mam nadzieję, że mieszkańcy osiedla nas polubią i będą chętnie odwiedzać wspólnie z turystami. Dla jednych i drugich przewiduję wiele niespodzianek:)

Już wkrótce zapraszamy do InfoWuWaCafe.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x