Czy kredyt hipoteczny pozwoli na zakup samochodu?

Banki oferują klientom różne produkty kredytowe. Popularne kredyty gotówkowe można przyrównać do pożyczek z firm pozabankowych, ponieważ pieniądze pozyskane w ten sposób klient spożytkuje na dowolne cele. Są również kredyty celowe, jak kredyty na samochód i kredyty hipoteczne. Czy za pieniądze z kredytu hipotecznego można kupić auto? Jakie może być jego przeznaczenie?

Kredyt a pożyczka hipoteczna

Kredyty hipoteczne zasadniczo powinny być przeznaczone na mieszkaniowe cele klientów. Oznacza to konieczność spożytkowania pieniędzy pozyskanych od banku m.in. na budowę domu, jego remont czy wykończenie, na zakup mieszkania albo na zaadaptowanie lokalu niemieszkalnego na lokal mieszkalny. W związku z tym nie ma możliwości, aby kredyt hipoteczny posłużył klientowi do zakupu samochodu. Jeśli jednak mamy w planach zakup nieruchomości, warto skorzystać z kalkulatora kredytów hipotecznych na www.lowcakredytow.pl i sprawdzić, który bank ma dla nas najlepszą aktualnie ofertę, spełniającą wszystkie potrzeby kredytowe.

Zwróćmy jeszcze uwagę na produkt pochodny od kredytów hipotecznych – na pożyczkę hipoteczną. Ona również ma zabezpieczenie w formie hipoteki wpisanej do Księgi wieczystej nieruchomości , ale pieniądze z pożyczki hipotecznej wykorzystamy na dowolne cele, np. na zakup pojazdu, a warunki udzielenia takiego zobowiązania będą bez wątpienia lepsze niż warunki udzielenia kredytu gotówkowego dowolnego przeznaczenia.

Kredyt samochodowy

Stricte w celu zakupu samochodu ze środków banków można zaciągnąć kredyt samochodowy. Banki są gotowe finansować nabycie nowego lub używanego pojazdu – choć zwykle nie może być on starszy niż 8-10 lat. Zabezpieczeniem spłaty kredytu samochodowego staje się kupowane auto, które formalnie pozostaje własnością banku do czasu spłaty wszystkich rat kapitałowo-odsetkowych. Dodatkowo bank może zażądać i innych zabezpieczeń, np. ustanowienia cesji praw z polisy ubezpieczenia autocasco. Jeśli więc auto zostałoby skradzione, odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej otrzymałby bank, a nie klient.

Znalezienie idealnej oferty

Oferty kredytów samochodowych znajdziemy w wielu bankach, co utrudnia dokonanie trafnego wyboru. O wiele łatwiej wybierzemy kredyt na samochód z porównywarką lowcakredytow.pl, która prezentuje aktualne oferty zobowiązań tego rodzaju, zgodnych z założeniami wskazanymi przez kredytobiorcę. W porównywarce można zobaczyć, jaką kwotę maksymalnie pożyczymy w danym banku tytułem kredytu samochodowego, na jaki okres, ile będzie nas całkowicie kosztował kredyt i raty miesięczne oraz jaka jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania takiego zobowiązania kredytowego.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x