Cotygodniowy przegląd filmowy

Nieczęsto zdarza się, by jednego weekendu do kin zawitały dwa filmy, w których występuje jeden aktor. Tym razem kinomani odwiedzający multipleksy, będą tego świadkami. „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna” oraz „Autor Widmo”, to dwie nowe produkcje, w których pojawił się Pierce Brosnan, nieco zapomniany odtwórca roli Jamesa Bonda.

Pierwsza z nich to opowieść o nastolatku, który odkrywa, że jest synem greckiego boga, Posejdona. Chłopak stawia czoła Zeusowi, który posądza go o kradzież swojej potężnej broni – pioruna. Film dla wielbicieli Harry’ego Pottera, którzy znajdą tu niezwykłe przygody i widowiskowe efekty specjalne. Role drugoplanowe zagrali między innymi Sean Bean, Uma Thurman, Ray Winstone oraz właśnie Brosnan.

W „Autorze Widmo” aktor przeobraża się w byłego premiera rządu Wielkiej Brytanii, którego wspomnienia chce opisać pewien dziennikarz (Ewan McGregor). Pisarz odkrywa tajemnice polityka, co może okazać się dla niego tragiczne w skutkach… „Autor Widmo” to powrót po pięciu latach na wielki ekran Romana Polańskiego, w roli reżysera.

Trzecia pozycja to francuskie kino akcji pod tytułem „Pozdrowienia z Paryża”. W roli głównej wystąpił John Travolta, który wcielił się w tajnego, nieznającego kompromisów i litości agenta, a któremu za partnera przydzielono partnera, będącego jego zupełnym przeciwieństwem. Razem mają do wykonania nad wyraz niebezpieczne zadanie w stolicy Francji…

 

AB

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x