Co nowego w kinach?

Cztery nowe tytuły zawitały do kin w miniony weekend marca.

Zacznijmy od „Nostalgii Anioła”. Film opowiada o brutalnej zbrodni na 14-letniej dziewczynce, która zostaje zgwałcona i zamordowana przez swojego sąsiada. Susie obserwuje jak życie toczy się bez niej. Z nieba patrzy na swoich bliskich, na ich problemy i ogarniający ich smutek oraz na zacierającego ślady człowieka, który dopuścił się tej zbrodni. Obraz oparty na powieści Alice Sebold pod tym samym tytułem.

Druga propozycja, „Trick” Jana Hryniaka, to komedia kryminalna w stylu słynnego „Vabank”. Fałszerz banknotów (Piotr Adamczyk) ląduje w więzieniu po przeprowadzeniu tajemniczej akcji dla Rosjan. Kiedy porwany zostaje jeden z rządzących posłów, polski minister angażuje oszusta do podrobienia sześciu milionów dolarów, które maja posłużyć za okup porywaczom…

Agora” to dramat historyczny ukazujący miłość niewolnika egipskiego (Max Minghella) do swej pani (Rachel Weisz) Egipt, IV wiek naszej ery, rozwój religii chrześcijańskiej, której głównym aspektem jest wolność jej wyznawców. Davus (Minghella) jest rozdarty pomiędzy religią, a ukochaną, która próbuje utrzymać świetność starożytnej wiedzy ponad wszelkie przejawy nowego wyznania. Film miał swoją amerykańską premierę w maju 2009 roku.

Akcja „Różyczki” toczy się w latach 60-tych. Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z młodszą od siebie kobietą (w tej roli Magdalena Boczarska), którą poślubia wbrew różnicy wieku i nieprzychylnych głosów otoczenia. Nie ma świadomości, że jego wybranka spotyka się z innym mężczyzną (Robert Więckeiwicz), któremu przekazuje informacje, mające doprowadzić do kompromitacji pisarza. Bohaterka okazuje się tylko narzędziem w rękach agenta tajnych służb.

AB

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x