Co koniecznie zobaczyć we Wrocławiu? Przegląd miejsc godnych polecenia…

Wrocław to wyjątkowe miasto, napędzane energią uwielbiających go młodych ludzi. Jest pełne zarówno możliwości rozrywki, jak i pięknej architektury, którą można podziwiać podczas spacerów. Jakie są więc największe atrakcje we Wrocławiu?

Stare Miasto i Rynek Główny

Zaczynając zwiedzanie każdego miasta najczęściej kierujemy się na Stare Miasto. Wrocławskie jest piękne – Rynek Główny to nie tylko zadbana zabudowa, ale przede wszystkim mnóstwo opcji na spędzenie przyjemnie czasu ze znajomymi – zabójcze ilości kafejek, restauracji i pubów aż się proszą o wejście i wypróbowanie możliwości szefa kuchni.

Rynek to również dobre miejsce, by zacząć poszukiwania słynnych wrocławskich krasnali – miniaturowych, odlanych z brązu figurek. Ich liczba stale się zmienia (ciągle ich przybywa, a tworzone są przez artystów z całej Polski!), a jeśli chcesz znaleźć wszystkie, pomoże ci aplikacja na smartfona.

Koniecznie trzeba też wspiąć się na Kładkę Czarownic, (zwaną również Mostem Pokutnic) rozpiętą między dwoma wieżami kościoła św. Marii Magdaleny. Kładka znajduje się na wysokości 45 metrów i oferuje widok na dachy i kamieniczki Starego Miasta.

Odpocznij w środku miasta

Latem warto odwiedzić Wyspę Słodową – miejsce gromadzące młodych wrocławian. Często odbywają się tam koncerty, można też w klimatycznych knajpkach napić się piwa i odpocząć w urokliwych okolicznościach przyrody (i w dodatku w samym centrum miasta). Najprzyjemniej jest w ciepłe popołudnie wyciągnąć się na leżaku w knajpce urządzonej na przycumowanej barce.

Omawiając atrakcje we Wrocławiu (https://wyspaslodowa.eu/wroclaw/co-zobaczyc/) nie można nie wspomnieć o ulubionym punkcie zakochanych – tuż przy Wyspie Słodowej znajduje się Most Tumski. Każda kłódka na nim wisząca to jedna miłosna historia – zakochani przychodzą tu, by symbolicznie obiecać sobie miłość do końca świata, wieszają przy tym kłódkę, a kluczyk do niej wrzucają do Odry.

Imponujące Afrykanarium

Najmłodsi na pewno docenią wrocławski Ogród Zoologiczny z niedawno otwartym (i robiącym ogromne wrażenie) Afrykanarium. Oprócz kompleksu budynków, w których możemy zobaczyć zwierzęta z Afryki (m.in. hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny) jest tam też oceanarium – długi, przeszklony tunel pozwala spojrzeć na życie pod wodą z – dosłownie – innej perspektywy. Podczas przejścia nim można zaobserwować około 50 gatunków ryb występujących w afrykańskich jeziorach, rekiny, płaszczki i rafę koralową.

Najsłynniejszy obraz w mieście

Pomimo wysokiej ceny biletu warto również zobaczyć najsłynniejszy obraz znajdujący się we Wrocławiu – Panoramę Racławicką. Ogromne (14 na 115 metrów) dzieło dzięki zastosowaniu specjalnej perspektywy oraz oświetlenia przenosi widza w zupełnie inną rzeczywistość.

Na chwilę lub na dłużej

Wrocław oferuje tak szeroką gamę możliwości spędzania wolnego czasu, że zarówno jednodniowy jak i dłuższy w nim pobyt na pewno nie zaowocuje nudą. Kto jeszcze nigdy nie odwiedził tego miasta, niech koniecznie nadrobi!

Autor: Redakcja serwisu WyspaSlodowa.eu

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x