ZOO: Na budowach bez kanikuły

Poniżej kolejna fotorelacja z placów budowy. Górne zdjęcia obrazują powstawanie nietypowych elewacji pawilonu nosorożców. Pracom tym z zainteresowaniem przygląda się samica zebry Hartmanna HALWA wraz ze swoim kilkudniowym źrebakiem. Trwają tu też prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Na wybiegu zaś powstaje basen kąpielowy i sadzawka do kąpieli błotnych, które nosorożce uwielbiają.

 

Na dolnych zdjęciach widać, że osiągnięto już 100% zapięcia obudowy wykopu pod budynek AFRYKARIUM. Specjalna obudowa blisko 500m długości zapobiegnie niepożądanemu napływowi wód gruntowych i osuszaniu terenu wokół budowy, co byłoby zgubne dla drzew. Teraz trwa wydobywanie piasku, iłu i gliny. Wykop przekracza już 6m głębokości. Co jakiś czas – nawet na dużych głębokościach – trafiają się powalone potężne pnie dębowe. Świadczy to o tym, że na przestrzeni tysięcy lat koryto Odry zmieniało swój bieg, oraz że tereny te były już nawiedzane przez powodzie takie, jak ta w 1997r.

Na budowie zaczęły już dominować potężne dźwigi. Co ciekawe, powstawały one na oczach naszych zwierząt z sąsiedniego wybiegu sawanny, przez co nie wzbudzają w nich strachu, a jedynie zaciekawienie.

Przypominamy, że dojście do wybiegu zwierząt sawanny jest teraz możliwe tylko od strony wybiegu dla lwów.  Aby nasze żyrafy, zebry i strusie dłużej przebywały w tej części wybiegu, a tym samym były stale doskonale widoczne dla naszych zwiedzających, zamontowaliśmy im dodatkowe paśniki z gałęziami, sianem i świeżą trawą, z czego – jak widać na załączonych zdjęciach – chętnie korzystają.

{joomplucat:106 limit=8|columns=4}

źródło: www.zoo.wroclaw.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x