Zespół Szkół nr 19 zmienia się dla uczniów i mieszkańców

Odnowiony Zespół Szkół nr 19 przy Spółdzielczej

Na przełomie lutego i marca w Zespole Szkół nr 19 przy ul. Spółdzielczej rozpoczęły się prace remontowe, polegające na ociepleniu budynku i odnowieniu wnętrza placówki oświatowej. Wedle pierwotnych planów remont miał się zakończyć we wrześniu 2012 roku, jednak jak poinformował nas kierownik do spraw gospodarczych, pani Katarzyna Lipska, wykonawca zrealizował już około 95% prac. W takim razie odbiór być może zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku lub na początku następnego.

Na zewnątrz wymieniono ogrodzenie oraz na nowo ułożone zostały ścieżki. Obecnie trwają prace nad instalacją oświetlenia wokół boiska piłkarskiego. Cała inwestycja, sponsorowana przez miasto, pochłonęła spore środki. Niestety nie wiadomo jednak kiedy powstaną boiska. Wystosowano oficjalne pismo do miasta z zapytaniem o termin realizacji kompleksu boisk sportowych, ale odpowiedzi póki co nie ma.

Udało nam się dowiedzieć u pani Katarzyny Lipskiej, że w planach jest stworzenie 3 boisk na terenie zespołu szkół nr 19. Jedno z nich będzie posiadało sztuczną murawę do piłki nożnej, drugie to tartanowe boisko uniwersalne wraz z bieżnią treningową, natomiast ostatnie – asfaltowe będzie służyło do gry w koszykówkę oraz siatkówkę.

Będzie to już kolejne miejsce przystosowane do uprawiania sportów oraz aktywnego spędzania czasu  dla uczniów szkół i mieszkańców na terenie Wielkiej Wyspy. Obecnie można korzystać z boisk tartanowych przy gimnazjum nr 20, szkole Podstawowej nr 91 oraz Liceum nr 2, natomiast sztuczna murawa znajduje się przy Gimnazjun nr 19 oraz w Centrum MOSiR przy ul. Krajewskiego.

{joomplu:710}{joomplu:709}{joomplu:708}{joomplu:707}{joomplu:706}

{joomplu:693}{joomplu:692}{joomplu:691}{joomplu:690}{joomplu:689}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x