Zawodowe staże dla pracowników ZOO – Projekt Leonardo da Vinci

ZOO WROCŁAW otrzymało dofinansowanie z programu Leonardo da Vinci na projekt pt. „Zawodowe staże zagraniczne dla pracowników ZOO WROCŁAW Spółka z o.o.”. Projekt rozpoczął się w sierpniu 2012 roku i trwać będzie do lipca 2013.

Projekt ma na celu odbycie 2-tygodniowych zawodowych praktyk zagranicznych pracowników ZOO WROCŁAW w europejskich ogrodach zoologicznych, z którymi ZOO WROCŁAW współpracuje od lat i które zrzeszone są w organizacji EAZA (Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów). Liczba partnerów została dobrana z myślą o zapewnieniu jak najlepszych warunków stażowych dla naszych pracowników. W projekt zaangażowanych jest 10 ogrodów zoologicznych z 5 krajów europejskich: Wielka Brytania (ZOO Chester, ZOO Bristol, ZOO London), Czechy (ZOO w Pradze, Pilznie i Ostrawie), Niemcy (ZOO w Lipsku, ZOO w Munster), Holandia (ZOO w Rotterdamie), Dania (ZOO w Kopenhadze).

Projekt zakłada zrealizowanie staży zagranicznych dla 41 pracowników ZOO WROCŁAW:

  • 31 opiekunów zwierząt – 4 opiekunów zwierząt drapieżnych, 10 opiekunów zwierząt kopytnych, 5 opiekunów zwierząt zmiennocieplnych (gady,płazy), 2 opiekunów zwierząt wodnych (ryby), 5 opiekunów zwierząt naczelnych , 3 opiekunów małych ssaków, 2 opiekunów ptaków;
  • 6 kierowników Działu Hodowlanego;
  • 3 pracowników Działu Edukacji;
  • 1 pracownik Działu Marketingu.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji pracowników ZOO WROCŁAW poprzez zdobycie doświadczeń zawodowych w nowym środowisku pracy, co przyczyni się do lepszego funkcjonowania Spółki w kontekście hodowli zwierząt, działań edukacyjnych i marketingowych. Specyfika branży wymusza ciągłe doskonalenie i wymianę doświadczeń między ogrodami zoologicznymi. Europejskie ogrody zoologiczne, zaangażowane w projekt zostały tak wybrane, aby jak najlepiej spełnić zakładane cele. Rezultatem projektu jest nie tylko podniesienie jakości funkcjonowania ZOO WROCŁAW, ale również podniesienie kompetencji osobistych pracowników. Oprócz całkowitego pokrycia kosztów wyjazdu (bilety lotnicze/kolejowe/autobusowe, ubezpieczenie, zakwaterowanie, wyżywienie) projekt umożliwia wszystkim uczestnikom odbycie intensywnych kursów językowych (w zależności od miejsca wyjazdu jest to kurs języka angielskiego, niemieckiego lub angielskiego z elementami języka czeskiego), a także zapoznanie się z atrakcjami kulturowymi w kraju docelowym.

Do chwili obecnej z wyjazdu skorzystało 22 pracowników ZOO Wrocław. Najbliższe wyjazdy odbędą się w marcu do ZOO w Bristolu i Rotterdamie. Ostatnia grupa wyjedzie na staż w czerwcu.

{joomplucat:112 limit=4|columns=4}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x